Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów został ustanowiony 28 sierpnia w dowód pamięci o Jacku Kirbym – legendarnym twórcy X-menów, Hulka i Fantastycznej Czwórki. EC1 Łódź i Biblioteka Miejska w Łodzi dają dodatkowy powód do świętowania. W końcu już za niecały miesiąc rusza 33. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier! W ramach rozgrzewki przed największym festiwalem komiksowym w Polsce zapraszamy na publiczne czytanie komiksów od godz. 12:00 w nadchodzącą niedzielę w kompleksie EC1 Łódź. Dodatkowo podobną imprezę organizuje Dom Literatury w Łodzi.

Nie przewracaj więc na następną stronę, bo właśnie tu dzieje się komiksowa akcja! W trakcie obchodów Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów będzie można spotkać między innymi Rafała Szłapę. Autor superbohaterskiego cyklu „Bler”, jako specjalny gość wydarzenia będzie podpisywać swoje dzieła; na pewno z chęcią zamieni także kilka słów z innymi pasjonatami komiksów i – jakżeby inaczej – będzie czytał ulubione komiksy publicznie! W końcu to przyświeca nam wszystkim – organizatorom i uczestnikom – opowiedzenie historii o komiksie, jako  wspaniałym medium, by nigdy więcej nie był traktowany jako niepełnowartościowy tekst kultury.

Spotkania i wspólne czytanie odbędą się w pięknych okolicznościach kultury. Bowiem w tym roku wydarzenie gości na tarasach Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź (w razie niepogody wewnątrz budynku). Miłośników komiksów spotka również unikatowa możliwość uczestnictwa w przedpremierowym oprowadzeniu po Centrum – podróży od strefy retro z walkmanami i commodore’ami do przyszłości (np. pokoju zagadek w rozszerzonej rzeczywistości).

Oficjalne otwarcie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej planujemy jesienią 2023 roku, ale już teraz program wydarzeń napawa nas dumąmówi Adam RadońW końcu wiemy, że każdy nadchodzący dzień jest dobry, by świętować to, co najważniejsze – nasze prywatne pasje i czytelnicze miłości.

Światowemu Dniu Publicznego Czytania Komiksów towarzyszą różne atrakcje i konkursy. Okazją dla „komiksiarzy” będzie możliwość kupna wejściówki na 33. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier z 25% rabatem – obowiązującym tylko tego wyjątkowego dnia! I to wciąż nie koniec korzyści, jakie przynosi uczestnikom historia. Przed nimi także możliwość wzięcia udziału w konkursie fotograficznym na najzabawniejsze zdjęcie z komiksem w przestrzeni publicznej. Chętni do uczestnictwa powinni opublikować komiksowe zdjęcie na Instagramie lub Facebooku z tagiem #czytajkomiks. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas wydarzenia – 28 sierpnia o godz. 16:00. Nagrodzeni otrzymają m.in. monografię Grzegorza Rosińskiego, komiksy (m.in. Sandman i Berlin), zestaw markerów Winsor & Newton oraz dwuosobowy karnet na 33. MFKiG. Zapraszamy do udziału!

 Szczegóły na stronie: https://lato.ec1lodz.pl/czytaj-komiks

28 sierpnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. W tym dniu przypada rocznica urodzin słynnego, amerykańskiego rysownika, Jacka Kirby’ego – twórcy kultowych już postaci, takich jak: X-Men, Hulk czy Fantastyczna Czwórka.

Z tej okazji Dom Literatury w Łodzi zaprasza na nasz Piknik – Śniadanie Uczniów do Parku Źródliska (obok Tubajki), gdzie również pojawią się stanowiska do czytania komiksów – pojawimy się z naszymi (i nie tylko) komiksami, które będziecie mogli czytać od 11 do 14. Udział jest bezpłatny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
merz
Spotkanie z Klausem Merzem
milosz
Ogólnopolski Konkurs Poetycki inspirowany wierszem Miłosza
76603_173136932714854_161262930568921_490093_716627_n
Aleja Poezji 2 – art happening

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*