Super Girl & Romantic Boys w Casablance (foto)

Pod koniec listopada 1998 roku odbył się pierwszy koncert Super Girl & Romantic Boys – formacji wywodzącej się ze środowisk punkowych, której członkowie, wbrew panującym  muzycznym trendom (techno w Polsce miało wówczas swój szczytowy moment, a pod jego nosem zaczynała raczkować także rodzima scena hip-hopowa), oczarowani pierwszymi retro-dyskotekami, odbywającymi się w łódzkich squatach, starali się przenieść ich klimat na płaszczyznę stołecznego undergroundu.

Nieco ponad dwadzieścia lat później, 21 grudnia 2018 r., na scenie jednej z najstarszych łódzkich tancbud, założonej w 1990 r. restauracji Casablanca, odbył się wyjątkowy koncert wspomnianej grupy muzycznej. Członkowie Super Girl & Romantic Boys (znani nie tylko z nowofalowego, elektro-rockowego brzmienia, ale i krzykliwych stylizacji) zaprezentowali zebranej w wypełnionym po brzegi legendarnym lokalu publiczności dwusetowy program złożony z ich największych hitów, takich jak np. „Podaj mi rękę swą”, „Spokój”, „Zimny dzień” czy „Klub SS”.

Warto nadmienić, że line-up wydarzenia wypełniła także łódzka formacja Już Nie Żyjesz (w swojej twórczości również nawiązująca do klimatów new wave) oraz DJ-e kojarzeni z początkami łódzkiej sceny klubowej – DJ Williams i DJ Cent. Ze względu na dobór artystów, atmosferę miejsca, a nawet ubiór publiczności można było odnieść wrażenie, że znalazło się na jednym z wielu koncertów nowofalowych, które często odbywały się w łódzkich squatach, a później lokalach w latach 90. XX wieku.

/autorzy – tekst Szymon Wiśniewski, zdjęcia Julia Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *