IMG_1184W czwartek, 10 kwietnia w Łodzi Kaliskiej zorganizowano koncert grupy Super Girl & Romantic Boys. Bifor i after odbył się z udziałem DJ Fagota.

Super Girl & Romantic Boys to legenda electro punk w Polsce. Pomimo tego że w trakcie kilkunastoletniej działalności wydali tylko jedną płytę „Miłość z tamtych lat” zjednali sobie ogromną sympatię słuchaczy. Ich występy gwarantują prawdziwy parkietowy i sceniczny szał.

Super Girl & Romantic Boys kilkanaście lat temu zasiali ferment w środowisku undergroundowym otwarcie nawiązując do estetyki disco lat 80. we wschodnioeuropejskim wydaniu, wykorzystując „traszowe” instrumentarium i charakterystyczny image. Ich koncerty, które grali zarówno w punkowych squatach jak i bardziej oficjalnych miejscach doprowadzały zawsze publiczność do ekstazy na parkiecie, był w tym wszystkim duch punkowej prowokacji. Sam zespół nigdy nie pozwolił przyczepić sobie etykietki „pastiszu”, zawsze wszystkie swoje szaleństwa traktował bardzo poważnie. Dopiero parę lat później nastała moda na lata 80. i nową falę muzyki electro, co sprawiło że SGRB stali się szerzej znani za sprawą składanki „Disco chaos” i piosenki „Spokój”, do której teledysk mozna zobaczyć było w wielu stacjach telewizyjnych.

Zespół nagrał płytę, lecz niestety nie została ona wydana z powodów zależnych od wytwórni. Zainspirował on jednak wiele innych projektów i przyczynił się do powstania czegoś co można umownie nazwać „polską sceną elektro”. Styl zespołu coraz bardziej ewoluował od disco punka w kierunku nowej fali.

wideo relacja wkrótce

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Fonovel_-_Rozowy_album
Fonovel – Różowy album (recenzja)
_MG_3226
Bednarek w Wytwórni (foto)
0206212_097
Juwenalia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*