045asgrbW czwartek, 23 kwietnia w DOMu zorganizowano koncert grupy Super Girl Romantic Boys. Zaczynali w 1998 w Warszawie, w czasach wszechobecnego techno i raczkującego w Polsce hip hopu.

W 2008 SGRB zagrali dużą trasę koncertową z okazji swojego 10-lecia i znów zniknęli na pięć lat. Przez cały ten okres czasu piosenka „Spokój” stała się jednym z największych polskich przebojów pierwszej dekady XXI wieku.

W ubiegłym roku, po wygaśnięciu feralnego kontraktu z SP Records, nakładem Anteny Krzyku ukazało się dwupłytowe wydawnictwo „Miłość z tamtych lat” (CD+DVD), podsumowującego działalność Romantików, a po koncercie na zeszłorocznym OFF festiwalu, stało się jasne, że powrócili na dobre. Na początku grudnia 2014 ukazał się ich nowy materiał. Winylowy maksisingiel „Stop! klatka” wydała Antena Krzyku, do spółki z niemiecką wytwórnią Kernkrach, specjalizującą się w elektronicznej nowej fali.

Utwory na „Stop!klatce” to żadne retro/ Słychać tu charakterystyczne syntetyczno – klawiszowe brzmienie zespołu, lecz sporo jest także eksperymentów brzmieniowo – realizacyjnych, co jest w dużej mierze zasługą łódzkiego realizatora i producenta Pawła Cieślaka z Hasselhoff Studio, znanego z produkcji elektroniczno – industrialnych, takich jak Tryp lub 11. Nierzadko połamane bity lub szumowe efekty uzyskane dzięki taśmom, nie gryzą się jednak z melancholijno – taneczną aurą piosenek, dodając im nowoczesności i większego „pazura”. To swego rodzaju post – new romantic lub „nowa fala czasów nowej zimnej wojny”, wciąż jednak nawiązujące do polskich, wschodnioeuropejskich i zachodnich klasyków gatunku z początku lat 80-tych. Teksty utworów, choć uniwersalne, twardo osadzone są w realiach XXI wieku, w bezdusznym plastikowym świecie, w którym alienacja jednostki pogłębia się w huraganowym tempie.

Obecny skład: Kostja – wokal, syntezator, sekwencer, Ewik – wokal, Lordmih – gitara

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Super Girl & Romantic Boys w Łodzi Kaliskiej (foto+wideo)

Super Girl & Romantic Boys w DOMu (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC01905
Juwenalia UŁ 2014 – 2 dzień (foto)
PICT_070_filtered
Widzewska Jesień Muzyczna 2012 (foto)
Gdy_nie_nadejdzie_jutro
„Gdy nie nadejdzie jutro” – nowy klip Już Nie Żyjesz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*