super8Dwa nazwiska związane z tym filmem mówią o nim wszystko. Chodzi o J.J. Abramsa i Stevena Spielberga. Super 8 to młodzieżowy s-f z kilkoma spektakularnymi scenami akcji.

Najbardziej spektakularna to ta prezentująca wybuch jadącego pociągu. To jednak jeszcze nie nastąpiło, zacznijmy od początku.

Lato, koniec lat 70. Grupka dzieciaków postanawia dokończyć film o zombie. Brakuje im jedynie dziewczyny do jednej z ról. Zostanie nią Alice (Elle Fanning), w której jak się później okaże niejeden z realizatorów owej produkcji zakocha się.  Tak więc wątek miłosny zapewniony.

W czasie kręcenia sceny na stacji na dzieciaków czeka prawdziwy koszmar. Wybuch jadącego pociągu, który zderzył się z samochodem ich nauczyciela biologii. Chwilę potem do miasteczka przybywają siły zbrojne. Młodociani twórcy jeszcze o tym nie wiedzą, ale w ich mieście grasuje prawdziwie krwiożerczy obcy.

Super 8 to przedstawiciel nieco zapomnianego gatunku – młodzieżowego s/f. Można nazwać go współczesnym E.T., gdzie obcy wcale nie jest przyjazny, a pożera ludzi. Jednak reszta jest dość podobna. Armia chce go schwytać, ten chce uciec, a między nimi wmiesza się grupka nastolatków kręcących film o zombie.

Produkcja J.J.Abramsa jest dość przewidywalna i mało w niej zwrotów akcji, ot opowiastka na późne popołudnie. Trochę szkoda, gdyż myślałem, że będzie większe napięcie, ale ogląda się fajnie. Dla fanów lżejszego kina science-fiction i Steven Spielberga pozycja obowiązkowa. Inni mogą czuć się z lekka zawiedzeni.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ciacho-plakat
Ciacho – recenzja
robinhood
Robin Hood – recenzja
gijoeodwet
G.I.Joe: Odwet – recenzja
1 Komentarz
  • Martyna
    25 czerwca 2011 at 07:28

    Ja nie mogę się doczekac !
    Ide 1 lipca, o 19.00 z przyjaciółką na to :):):)
    Mam nadzieje ,że się nie zawiode 😡

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*