sumo_challengeKażdy, kto chce zobaczyć roboty – duże i małe – które walczą, biegają, ścigają się niczym bolidy Formuły 1, powinien zajrzeć w sobotę (19.11) do Manufaktury.  W rotundzie galerii handlowej zaplanowano kolejną edycję ulubionej imprezy wszystkich fanów robotyki. Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge 2016 to także świetna okazja, by samemu zbudować i zaprogramować robota!

Roboty startować będą w piętnastu różnych kategoriach. Za ich budowę oraz przygotowanie do turniejowych zadań odpowiedzialni są studenci uczelni technicznych z Polski i zagranicy, uczniowie techników, pasjonaci robotyki – w sumie 150 osób. Zawody w Manufakturze mają już kilkuletnią tradycję, wiernych kibiców oraz międzynarodową renomę. To jedna z największych w świecie imprez z serii zawodów robotów, specjalnie budowanych i szykowanych do rywalizacji w poszczególnych konkurencjach.

W tegorocznym programie Sumo Challenge, oprócz eliminacji i walk finałowych, znajdują się również warsztaty i pokazy. – Każdego roku zawody gromadzą liczną widownię, w której dominują najmłodsi – mówi Izabela Pakulska, współorganizatorka imprezy – Także i w tym roku młodzi pasjonaci dowiedzą się jak zbudować i zaprogramować robota. Mamy dla nich również konkursy z nagrodami.

Zawody Sumo Challenge od zawsze organizują studenci Koła Naukowego Robotyków „SKaNeR” Politechniki Łódzkiej, które w tym roku podczas imprezy w Manufakturze będzie świętować 10. rocznicę działalności. W rotundzie galerii handlowej Manufaktury ustawiona będzie scena główna zawodów, gdzie podczas przerwy między eliminacjami a fazą finałową odbywać się będą pokazy i prezentacje naukowe. Sobotnia zabawa z robotami rozpocznie się ok. godz. 10.30, a zakończy wieczorem.

Program zawodów Sumo Challenge 2016:
9:00 – 10:30 – rejestracja zawodników, ważenie, pomiary robotów
10:30 – 11:00 – oficjalne rozpoczęcie zawodów
11:00 – 16:00 – faza eliminacyjna wszystkich konkurencji, warsztaty programowania i budowy robotów dla widowni, konkursy z nagrodami
16:00 – 17:00 – pokazy robotów na głównej scenie (kategoria Freestyle, roboty edukacyjne)
17:00 – 17:30 – prezentacja sponsorów i inauguracja fazy finałowej
17:30 – 20:00 – walki i przejazdy finałowe we wszystkich kategoriach
20:00 – 20:30 – wręczenie nagród
20:30 – oficjalne zakończenie „Sumo Challenge Łódź 2016”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
KULTURALIA2
Dni Kultury Polskiej – Kulturalia 2012
primary2
IV Łódzka Wioska Historyczna – zapowiedź
Plastry Kultury 2018 – kultowe miejsce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*