Summers Are Getting Shorter w Koniec Końców

SAGSSummers Are Getting Shorter to minifestiwal muzyczny, który odbędzie się w ostatnią sobotę wakacji (26 sierpnia) w Koniec Końców. Na scenie pojawią się zespoły, których muzyka oscyluje w klimatach cold wave, post punk, garage rock i punk. Zobaczymy: Wieże Fabryk, Ukryte Zalety Systemu, Bastard Disco, Guiding Lights, Unconscious Melody i Welur. Początek imprezy o godzinie 19. Bilety kosztują 20 złotych, ale jeśli ktoś ma ochotę, może dać więcej. Cały dochód zostanie przekazany zespołom.

Summers Are Getting Shorter to – jak podkreślają jego organizatorzy – impreza w stu procentach o charakterze DIY, zorganizowana bez dodatkowego wsparcia finansowego czy sponsorów. Pomysłodawcom udało się stworzyć jednodniowy minifestiwal, w którego line-upie znalazły się same smaczki polskiej sceny niezależnej. Na miano headlinera bez wątpienia zasługują mistrzowie prostego i surowego brzmienia spod znaku zimnej fali, czyli Wieże Fabryk. Krótkie, zapętlone zdania, histerycznie wykrzykiwane przez wokalistę na tle melodyjnych, a zarazem chłodnych riffów niczym z lat 80. to ich znaki rozpoznawcze. Tego występu nie można przegapić!

Kogo jeszcze będzie można posłuchać podczas sobotniej imprezy? Ukrytych Zalet Systemu. Grupa czerpie inspiracje z nowofalowej estetyki, co można zauważyć zarówno w warstwie muzycznej, jak i w tekstach, które wyrażają krytyczne podejście do polskiej rzeczywistości. Potężny bas, przesterowane gitary i krótkie, ale za to bardzo intensywne eksplozje bębnów, tak można opisać muzykę, którą grają Bastard Disco. Wysoki wokal dodaje odrobiny lekkości ciężkim dźwiękom, nadając im nieco rozmarzonego charakteru. Oni również zagoszczą w Koniec Końców. Oprócz wspomnianych, wystąpią: Guiding Lights – trio grające garażowego punka, Unconscious Melody – post metalowo – hardcore’owy band z Łodzi oraz najmłodsi starzem muzycy noise rockowego zespołu Welur.

Summers Are Getting Shorter odbędzie się już w najbliższą sobotę, 26 sierpnia w Koniec Końców (ul. Rewolucji 1905 roku 48). Przybywajcie tłumnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *