sulkowskiW środę, 19 października o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się promocja jubileuszowego numeru  numeru „Tygla Kultury” pt. Było nie było z udziałem redaktorów Zbigniewa Nowka i Andrzeja Strąka.

Prócz tego odbędzie się promocja książki Witolda Sułkowskiego pt. „Eksperyment wolność. Utwory wybrane” z udziałem Anny Sułkowskiej i zaproszonych gości. Wstęp jest bezpłatny.

Witold Sułkowski (ur. 10 września 1943 w Warszawie, zm. 22 kwietnia 2003 w Łodzi). Za życia opublikował tylko jedną książę – składającą się z próz poetyckich Szkołę przetrwania, jednakże jego dorobek jest o wiele obszerniejszy. Eksperyment wolność wydany w 2015 roku przez Dom Literatury zawiera najobszerniejszy jak dotąd wybór próz poetyckich twórcy. Witold Sułkowski był ważną postacią łódzkiego życia literackiego. Współtworzył czasopismo „Puls” wydawane w drugim obiegu, a jego łódzkie mieszkanie było miejscem spotkań niezależnych artystów. Zaangażował się także w działalność opozycyjną. Wziął udział w łódzkim strajku studentów w 1968 roku, za co zawieszono go w prawach studenta oraz należał NSZZ „Solidarność”. Dotknięty kolejnymi represjami wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował pracę na rzecz polskiej kultury oraz nie przestawał pisać.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Noc Księgarń w Łodzi
nowe_inspiracje_15_reg
XI Ogólnopolski Konkurs Poetycki – Nowe Inspiracje – rozstrzygnięcie
X Mały Książkomaniak – czerwiec 2022

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*