29 maja w Gietrzwałdzie rozegrano  VI Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7. Venol Atomówki Łódź, były blisko sprawienia niespodzianki i wygrania Pierwszej Ligi.

W pierwszym meczu wygrały pewnie z Diablicami Ruda Śląska 28:14, kolejny mecz z gospodarzami KS Rugby Gietrzwałd wygrały 17:15 oraz z Legią Warszawa II 17:19. Niestety w ostatnim meczu z AZS AWF Warszawa łodzianki uległy wysoko 40:7. O pierwszym miejscu decydował bilans punktów, który dla Venol Atomówek okazał się niekorzystny i ostatecznie zajęły II miejsce w I lidze, czym potwierdziły że są młodą drużyną, którą stać na wiele.

– Na turnieju dziewczyny pokazały serce i weszły na szyty swoich umiejętności– mówi trener Ernest Hejna – pokazały że warto z nimi pracować i że rozwijają się z turnieju na turniej. Są młode bo średnia wieku to osiemnaście lat i jeszcze wszystko przed nimi. Chciałbym bardzo podziękować za  organizację turnieju i świetną atmosferę Karolowi Lewkowiczowi z KS Rugby Gietrzwałd.

– Jesteśmy zadowolone i szczęśliwe – mówi Alicja Stefanowicz kapitan – w końcu pokazałyśmy się z dobrej strony. Zagrałyśmy jak z nut. Chciałabym podziękować wszystkim którzy nas wspierają, przede wszystkim Venol Motor Oil Poland firmie, dzięki której możemy spokojnie planować swoją przyszłość.

Venol Atomówki Łódź zagrały w składzie: Alicja Stefanowicz (k), Julia Tkaczyk, Nela Wójcik, Iza Wódka, Rozalia Warszewska, Wiktoria Majewska, Oliwi Górska, Małgorzata Tarasiewicz, Wiktoria Pietrzak. Trenerzy: Ernest Hejna, Szymon Walczak, Zbigniew Grądys

 

Klasyfikacja Turnieju:
Ekstarliga:
Legia Warszawa                         
Biało-Zielone Ladies Gdańsk   

Black Roses Posnania Poznań 

Juvenia Kraków   

I Liga                   

AZS AWF Warszawa 
Venol Atomówki Łódź
Legia II Warszawa                                        

Diablice Ruda Śląska
KS Rugby Gietrzwałd

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1789
Budowlani Łódź – Juvenia Kraków 24:27 (foto)
rugby77
Finał Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag
Master Pharm Rugby Łódź – RzKS Juvenia Kraków 39:10 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*