W niedzielę zakończyły się w Łodzi zawody z serii Central Junior Curling  Tour. Był to pierwszy raz w historii, kiedy ten międzynarodowy cykl  zawitał do Polski. Na hali Curling Łódź rywalizowało 12 zespołów  juniorskich w tym pięć z zagranicy. Duży sukces osiągnęli łódzcy  juniorzy w składzie Szymon Figatowski, Kacper Dyderski, Jakub Bartczak,  Kamil Talleux, Marcin Pękala. Zajęli oni drugie miejsce, ulegając w  finale Czechom z Dion Alpha 9:3.

Zadowolenia nie krył Kacper Dyderski: „Pierwszy raz brałem udział w  turnieju CJCT i świetnie się bawiłem. Super, że w Łodzi odbywają się już  takie turnieje na skalę międzynarodową dla młodzieży i dzieci. Fajnie  jest zmierzyć się nie tylko z drużynami polskimi ale też sprawdzić swoje  umiejętności na tle rówieśników z Europy.”

Pozostałe łódzkie drużyny zajęły miejsca w dolnej połowie klasyfikacji.  Zawody były współfinansowane z budżetu Miasta Łodzi.

Dla juniorów była to ostania próba przed rozpoczynającym się za półtora  tygodnia Turniejem o Puchar PFKC Juniorów, imprezą zastępującą w tym  sezonie Mistrzostwa Polski Juniorów. Zawody rozpoczną się 21  października nie gdzie indziej jak na hali Curling Łódź


Klasyfikacja końcowa
1. Dion Alpha
2. POS Łódź CH1 (Figatowski, Dyderski, Bartczak, K. Talleux, Pękala)
3. 1. SCV Geising Butzmann
4. ECO/CCF/CCK/1. SCVG
5. Team Szewczyk
6. Team Heim
7. POS DZ-2 (Witkowska, L. Janczar, M. Frynia, M. Kozera)
8. ECO/CCF
9. POS CH-2 (Mucha, Mosiołek, A. Frynia, Witkowski)
10. POS DZ-1 (Dyderska, Skurnica, Szymanowska, Bartczak)
11. POS CH-3 (D. Kozera, Wojciechowski, Orłowski, Kolano, W. Talleux,
Schroeder)
12. POS DZ-3 (K. Janczar, Musiał, Stengenberg, Głusińska)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
d_open_2015_20151025_1309460747
Łódź Open 2015 (foto)
szermierka_go_now
IX Mistrzostwa Polski w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now
Wakacje z MOSiRem

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*