Zgłosiło się ponad dwieście osób, na główne role szansę ma kilkanaście. Prowadzony przez Teatr Muzyczny w Łodzi casting do musicalu „Pretty Woman”, chociaż wirtualny i przeprowadzany w trudnym momencie, cieszy się sporym zainteresowaniem artystów z całego kraju. Dobiega końca pierwszy etap. Wśród chętnych: Olga Szomańska, Joanna Gorzała czy Karol Drozd.

– W znakomitej większości zgłoszenia reprezentują całkiem wysoki poziom – podkreśla Jakub Szydłowski, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi, a zarazem reżyser spektaklu.
– Lista castingowa jest już w zasadzie zamknięta, ale myślę, że przymkniemy oko, jeśli w ciągu najbliższych dwóch dni jakiś gapowicz dośle swoje zgłoszenie.

Ze względu na obecną sytuację w kraju casting do „Pretty Woman” odbywa się jak dotąd wirtualnie. Każdy zainteresowany przesyła link do filmu – nagranego nawet telefonem – w którym najpierw opowiada coś o sobie, a następnie prezentuje do podkładu przygotowanego przez teatr wybrany utwór z musicalu.

Nabór zakończono w nocy z 29 na 30 marca. O główne role w spektaklu postanowiło zawalczyć ponad 200 osób! Wśród nich uznani wokaliści musicalowi m.in. Olga Szomańska, Joanna Gorzała, Malwina Kusior, Tomasz Bacajewski, Filip Cembala czy Karol Drozd.

Co teraz? Reżyser – Jakub Szydłowski i kierownik muzyczny Jakub Lubowicz na podstawie zgłoszeń wybiorą 30–40 osób, które zaproszą do kolejnego etapu. Czas na tę decyzję mają do 12 kwietnia, kiedy to wyniki ogłoszone zostaną na stronie Teatru Muzycznego w Łodzi.

– Bardzo byśmy sobie życzyli , żeby drugi etap odbył się już na żywo na scenie teatru, face to face. Jeśli to się nie uda, to zapewne kolejne przesłuchania zrealizujemy również online – zapowiada reżyser i dodaje, że ostatecznie obsadę wyczekiwanej polskiej prapremiery „Pretty Woman” powinniśmy poznać w maju. Wtedy dowiemy się, kto zagra Vivian, a kto wcieli się w postać Edwarda. W drodze castingu wyłonieni zostaną też aktorzy kreujący postaci przyjaciółki głównej bohaterki – Kit Deluca, sprzedawcy map – Happy Mana, menedżera Beverly Wilshire Hotel – Mr. Thompsona oraz bezwzględnego prawnika – Phillipa Stuckey’a.

Już teraz wiadomo natomiast, że teatralną wersję jednej z najsłynniejszych filmowych historii o miłości publiczność będzie oglądać tłumnie. Na wrześniowe spektakle bilety rozchodzą się w błyskawicznym tempie, zapewne dlatego, że „Pretty Woman” to ponadczasowa historia miłosna, którą wszyscy kojarzą z kinowego przeboju z Julią Roberts. Musical na jego kanwie powstał zaledwie dwa lata temu. Kompozytorem jest Bryan Adams, a łódzka inscenizacja będzie polską prapremierą tytułu. Scenografię przygotowuje Grzegorz Policiński, kostiumy – Anna Chadaj. Za choreografię odpowiada Jarosław Staniek, współpracujący z Katarzyną Zielonką. Polski tekst wyjdzie spod pióra Daniela Wyszogrodzkiego. Premierę zaplanowano na 26 września.

Bilety na pokazy przedpremierowe w dniach 24 i 25 września, premierę 26 września i pokaz 27 września są jeszcze dostępne. Można je kupić wyłącznie online, dopóki Teatr Muzyczny w Łodzi i jego kasy są zamknięte z powodu zaleceń epidemiologicznych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9271
Letnia Scena: Bar pod zdechłym psem (foto)
_MG_4525
XIII Gala Baletowa w Teatrze Wielkim (foto)
IMG_1379_tn
Nabór tancerzy do Teatru Wielkiego w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*