Studencki Nobel 2010

nobelDo 31 marca można zgłaszać swoje kandydatury w plebiscycie Studencki Nobel 2010. Jeśli uważasz się za wybitnego żaka i masz na swoim koncie osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Celem przedsięwzięcia, którego organizatorem jest Niezależne Zrzeszenie Studentów, jest wyłonienie najlepszych i najbardziej utalentowanych uczniów zarówno państwowych, jak i prywatnych szkół wyższych. Najpierw wybiera się reprezentantów poszczególnych uczelni, potem prymusów w województwach, by w końcu znaleźć tego, któremu należy się tytuł najlepszego studenta RP – laureata Studenckiego Nobla.

Kryteria oceny żaków obejmują m.in.: wyniki w nauce (średnia ocen musi wynosić co najmniej 4,0), aktywność naukową i społeczną (udział w warsztatach twórczych, sympozjach, konferencjach, praktyki, staże oraz praca w kołach naukowych, znajomość języków obcych), a także publikacje naukowe i referaty.

Zeszłoroczna odsłona konkursu Studencki Nobel zakończyła się Galą Finałową 29 maja 2009 r. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie, podczas której ogłoszono wyniki plebiscytu. Laureatką została finalistka z województwa wielkopolskiego – Agnieszka Kaszkowiak. Główną nagrodą dla najlepszego studenta był czek na sumę 10.000 złotych. Na gali obecni byli członkowie Ogólnopolskiej Komisji Konkursowej, rektorzy uczelni wyższych biorących udział w konkursie, a także przedstawiciele mediów i sponsorów, którzy objęli patronat nad imprezą.

 
Zatem, jeśli jesteś studentem uczelni wyższej, dobrze się uczysz, a także masz szczególne osiągnięcia w sferze artystycznej, społecznej czy naukowej – stań w szranki z żakami z całej Polski! Wystarczy do końca marca zalogować się na stronie internetowej www.studenckinobel.com.pl. W kwietniu przedstawiciele komisji poszczególnych uczelni wybiorą zwycięzców etapu uczelnianego. W maju odbędą się finały wojewódzkie, w czerwcu natomiast – wielka gala finałowa w stolicy.
 Równolegle trwa plebiscyt na Wykładowcę Roku, który zostanie wybrany na poszczególnych uczelniach przez samych studentów. Głosy będzie można oddawać poprzez wypełnienie formularza na stronie www.nzs.lodz.pl. Udział w konkursach wezmą wszystkie największe Uczelnie Wyższe w Łodzi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *