Studenci wiedzą, kogo chcą usłyszeć na Juwenaliach 2010

rockband_wwwsxchuZa oknami leniwie budzi się słońce, na Lumumbowie odpalane są pierwsze grille.  Studenci coraz częściej na uczelnie idą na piechotę – to najlepsze oznaki tego, że wiosna w powijakach. Do maja już niedaleko, a, co za tym idzie, także do Juwenaliów Uniwerstetu Łódzkiego.
 

W tym roku członkowie Rady Osiedla Akademickiego UŁ dali wszystkim studentom możliwość zadecydowania o tym, jak ich święto będzie wyglądać. Zamieścili na specjalnie stworzonej stronie internetowej listę wokalistów i zespołów, które mogłyby wystąpić podczas koncertów na osiedlu studenckim.
 
– Przedstawiliśmy grupy reprezentujące nurty muzyczne, takie jak rock czy reggae. Kryterium było jedno, nie chcieliśmy, by powtarzały się zespoły, które grały na łódzkich Juwenaliach w ubiegłym roku – informuje w rozmowie z „Plastrem” Dominik Szary, przewodniczący ROA.

Ankieta spotkała się z bardzo dużym odzewem braci studenckiej. Swoje typy zgłosiło aż 14 766 osób. Plebiscyt oficjalnie zakończono 7 marca, a już następnego dnia na stronie ROA ukazały się jego wyniki. Przedstawiono pierwszą dziesiątkę w kolejności alfabetycznej, która nie ma związku z liczbą oddanych na poszczególne formacje głosów. Oto lista:

Afromental
Dirty Track
Hey
Jamal
Marika
Myslovitz
Ocean
Perfect
Piersi
Vavamuffin

– Większość artystów jest nam bardzo przychylna i chce wystąpić na Juwenaliach w tym roku. Zrobimy wszystko, by właśnie tak się stało – zapewnia Dominik Szary. Co innego jednak chęci, a co innego możliwości. Wszystko rozbija się tradycyjnie o pieniądze.

– Mam nadzieję, że organizatorzy i z tymi problemami sobie poradzą i że większość zespołów z wytypowanej dziesiątki zagra na Lumumbowie. W szczególności chciałabym usłyszeć Hey oraz Piersi z Pawłem Kukizem – przyznaje Beata, studentka III roku filologii polskiej, mieszkająca na osiedlu studenckim.

Przedstawiciele Rady Osiedla Akademickiego rozpoczęli już rozmowy z artystami. O ich wynikach poinformują swoich kolegów już wkrótce.

 
/foto. www.sxc.hu

Jeden komentarz do “Studenci wiedzą, kogo chcą usłyszeć na Juwenaliach 2010

  • 11 marca 2010 o 19:37
    Bezpośredni odnośnik

    Te zespoły to jakaś żenada. Aż nie chce się wierzyć, że studenci coś takiego wybrali ;/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *