manufakturaTrenować można nie tylko na siłowni, a narzędziami wykorzystywanymi do poprawy sprawności fizycznej może być wszystko – uliczna latarnia, osiedlowy trzepak lub zwykły murek. W sobotę, 12 lipca, na rynku Manufaktury pojawią się zawodnicy street workoutu, którzy w pofabrycznych przestrzeniach zaprezentują imponujący trening przekraczający możliwości niejednego profesjonalnego instruktora. W planach emocjonujące zawody i widowiskowe pokazy, które przekształcą klasyczne ćwiczenia w akrobatyczny show.

Instruktorzy i fani street workout, czyli terenowej odmiany aktywności fizycznej, przekonują, że siłownią może być dowolna przestrzeń, a zabudowa miejska zastąpi nawet najdroższy sprzęt. Ta zyskująca na popularności forma treningu wzmacnia nie tylko mięśnie, ale pozytywnie wpływa też na równowagę, zwinność i koordynację ruchową. Jak? Dzięki zróżnicowanym zestawom ćwiczeń i pozycjom, które wykraczają poza standardowe zajęcia znajdujące się w ofercie klubów fitness. Zwolennicy outdoorowej aktywności w kreatywny sposób wykorzystują lokalną infrastrukturę: murki, ławki, huśtawki i drabinki z dziecięcych placów zabaw, a nawet uliczne latarnie, schody czy poręcze. Te elementy zurbanizowanego krajobrazu pozwalają na rozbudowanie ćwiczeń siłowych i rozciągających, które zaczynają przypominać figury z pogranicza sportu i akrobatyki.

Najbliższa sobota w Manufakturze upłynie pod znakiem treningu „terenowego”. Już o godzinie 9:00 rozpoczną się zapisy do rozgrywek, które potrwają cały dzień. Pierwszy etap zmagań to występy w stylu „freestyle”. Każda z drużyn zaprezentuje kilkuminutowy pokaz swoich umiejętności. W tej konkurencji zawodnicy oczarują publiczność imponującymi trikami, które ograniczą jedynie ramy czasowe. Kolejny punktem będzie konkurencja „T.E.A.M.”, polegająca na dokładnym odzwierciedleniu technik zaprezentowanych przez przeciwną drużynę. W przypadku, gdy to się nie uda, drużyna otrzyma jedną literkę ze słowa „team”. Z rozgrywek odpadnie ta drużyna, która jako pierwsza ułoży cały wyraz. W finałowej rundzie zawodnicy będą startować parami, po jednej osobie z przeciwnego zespołu. Gracze będą rywalizować ze sobą w trzech konkurencjach: podciąganiu, „dipach”, czyli pompkach wykonywanych na poręczach oraz we wznosach nóg. Zwycięzcą zostanie grupa, która zdobędzie największą ilość punktów za liczbę powtórzeń w tych konkurencjach.

Oprócz zapierającej dech w piersiach rywalizacji, gości Manufaktury czekają efektowne pokazy najlepszych zawodników tej dyscypliny. Jako pierwsza zaprezentuje się grupa Street Workout Łódź, której wyczyny przeczą prawom fizyki. O godzinie 14:00 będzie można podziwiać seans kalisteniki, czyli treningu opartego na wykonywaniu ćwiczeń siłowych z masą własnego ciała jako dodatkowym obciążeniem. Popularne „pompki” czy „brzuszki” w wykonaniu Dwukrotnego Mistrza Świata Street Workout, Vadima Oleynika, okażą się niezwykłym pokazem siły, zwinności i niesamowitej precyzji. Widowiskowe, powietrzne akrobacje na nowo zdefiniują granice ludzkich możliwości. O godzinie 16:00 swoje umiejętności zaprezentuje Sebastian Błaszczyk, instruktor sportowy i dietetyk, z tytułem Rookie of Europe – Fitness 2012. W strefie „backstejdż” nie zabraknie pokazów beatboxu i warsztatów, w których udział będzie mógł wziąć każdy, kto chciałaby urozmaicić swoje codzienne treningi o elementy street workoutu.

Miejsce

Plaża na rynku Manufaktury

Termin

12 lipca 2014 r.

Godzina

Atrakcje

9:00 – 10:50

zapisy do rozgrywek

10:50 – 11:00

Pokaz grupy Street Workout Łódź

11:00 – 14:00

Etap – Freestyle

14:00 – 14:05

Pokaz Vadima Oleynika

14:05 – 14:30

Warsztaty i pokazy beatboxu

14:30 – 16:00

Etap II – konkurencja T.E.A.M.

16:00 – 16:05

Pokaz Sebastiana Błaszczyka

16:05 – 16:30

Pokaz freestyle

16:30 – 18:00

Finał i rozdanie nagród

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakatmaly
Parkatoniki – informacje
international
Festiwal International Boat of Culture
frufestiwal
FRU Pogrzeb Festiwal [Radosny Czas Stypy]

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*