4,5 mln zł – to kwota, którą w ciągu ostatnich 5 lat przeznaczyliśmy na pasaż Abramowskiego.

Ostatnim z elementów, dopiero co udostępnionym mieszkańcom, jest strefa do street workoutu – czyli do ćwiczeń z obciążeniem jedynie własnego ciała. 120 tys. zł kosztowała strefa do street workoutu. Strefa znajduje się w połowie Pasażu Abramowskiego, między ulicami Sienkiewicza a Kilińskiego. Są na niej najważniejsze elementy, które pozwalają na wykonywanie ćwiczeń o różnym stopniu trudności.

– Bardzo fajnie, że to jest kolejne miejsce, które powstało w Łodzi. Naszym celem było kiedyś, żeby na każdym osiedlu w Łodzi był chociaż jeden drążek do ćwiczeń, super jak jest taka jak tutaj, duża, naprawdę fajna konstrukcja, bo każdy może tutaj znaleźć miejsce dla siebie. Myślę, że to będzie sprzyjać rozwojowi sportu i temu, żeby ludzie byli chociaż troszkę sprawniejsi, co się przyda po pandemii – mówi Maciej Galus, Street Workout Łódź.

Pasaż Abramowskiego jest kolejnym miejscem na mapie Łodzi, które zamieniło się w strefę przyjazną dla mieszkańców. Dzięki strefie Street Workout na Pasażu można nie tylko się relaksować, ale także aktywnie popracować nad własną kondycją.

– Te inwestycje, które zostały tutaj zrealizowane, tężnia, pasaż, komórki, to miejsce do street workoutu, to jest coś co pokazuje, że tutaj stworzyła się bardzo fajna wspólnota. To zwarcie szeregów i głosowanie w Budżecie Obywatelskim pokazuje, że mieszkańcom tutaj zależy na tym, żeby tą okolicę upiększać, żeby ona stała się lepszym miejscem do życia – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent miasta Łodzi.

W Pasażu Abramowskiego do tej pory powstały:

– w 2016 roku – nowe chodniki, alejki spacerowe, ścieżka rowerowa i tor do jazdy na rolkach.

– 2017-2018 rok to prace przy komórkach lokatorskich. Część komórek została rozebrana, część zasypana, część wyremontowana. Pozostały fasady, które przypominają o charakterze tego miejsca. Tutaj kręcone były sceny do teledysku Manaam pt. „Kreon”.

– w 2019 roku powstała tężnia solankowa.

– 2021 – strefa do street workoutu.

Wszystkie te projekty powstały dzięki zaangażowaniu mieszkańców, projektom Budżetu Obywatelskiego, które wygrały głosowania.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Piotrkowska dla Domów Dziecka (foto)
Mercedes-Benz. Ikony przemysłu samochodowego w Galerii Łódzkiej (foto)
ZAK_5
Ciasteczkowe serca od Akademii Przyszłości (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*