DSC_9497Globalny supermarket kultury – tak określa się współczesne społeczeństwo. Możesz jeść na śniadanie muessli z rodzynkami, curry na obiad, a sashimi na kolację. Możesz wpaść do Galerii Łódzkiej, by w jednym miejscu spróbować smaków z różnorodnych zakątków świata. 6 i 7 czerwca przed wejściem do Galerii Łódzkiej (Pl. ul. Orla/ul. Sienkiewicza) po raz drugi odbędzie się popularny Street Food Polska Festiwal.

Dwadzieścia food truck’ów zabierze nas w kulinarną podróż. Dla wymagających smakoszy mamy Celtyckie Smaki, tybetańskie pierożki Momo-Smak, greckie pity od Souvlak Truck, burgery i kanapki od Beef Brothers i Mobilnej Gastromachiny. Nie zabraknie również Pizza Truck, z przysmakami prosto z Italii. Jednym słowem będzie „Rajskie Jadło”. Warto zatrzymać się na Przystanku Sushi, z którego dalej możemy wyruszyć do tureckiej Przystani Ortokay. Na zachodzie, czekają tosty West Coat Toast. Amerykański klimat stworzy American Food Truck, Beef n Roll, Burger Truck i BB Kings – BBQ.  Jeśli wolimy coś mniej kalorycznego Fit-Fat Food Truck przygotuje zdrowe przekąski. Wyborne befsztyki oraz steki zaserwuje Pot Spot. Nie zabraknie również Tradycyjnych Zapiekanek i kultowych hot dogów Easy Rider. Na podwieczorek zaprasza Park Cafe, który serwuje słodycze i gofry. Wbrew angelskim zwyczajom, pora na herbatę jest zawsze dobra, dlatego Bubbleology zapewni popularny napój w nowej odsłonie.

„Pierwsza edycja Street Food Festival w Galerii Łódzkiej przerosła nasze oczekiwania. Okazuje się, że łodzianie na dobre rozsmakowali się w modzie – na jedzenie z barobusów. Mamy nadzieję, że najbliższy weekend zaostrzy apetyt na dobre zakupy oraz niezwykłe smaki” – mówi dyrektor Galerii Łódzkiej, Beata Stefańska.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Pierwsze szczegóły programu Festiwalu Łódź Czterech Kultur
SeniorOFFo
Lodzki_Port_Gier_10_plakat
X Łódzki Port Gier

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*