Street Art Piknik w Symetris Business Park

StreetArtPiknik_EchoDialogu_programJuż w najbliższą niedzielę w Łodzi odbędzie się Street Art Piknik – Echo Dialogu. Całodzienne wydarzenie artystyczne oferujące szereg ogólnodostępnych atrakcji m.in. grę miejską, warsztaty kreatywne, pokazy podniebnego tańca, występ DJ-a czy niepowtarzalną możliwość tworzenia muralu.

Impreza startuje o godz. 12 na terenie Symetris Business Park przy al. Piłsudskiego 86. Street Art Piknik – Echo Dialogu to wydarzenie, które ma zainspirować mieszkańców Łodzi do podjęcia dialogu ze sztuką i zainteresować estetyką w przestrzeni publicznej. Organizatorem pikniku jest spółka Echo Investment wspierana przez łódzką Fundację Urban Forms, a inspiracją – rozpoczynający się Festiwal Łódź Czterech Kultur.

Impreza startuje o godzinie 12 i rozpoczyna się warsztatami kreatywnymi zarówno dla starszych, jak i najmłodszych mieszkańców Łodzi. Wszyscy chętni dowiedzą się więcej o estetyce i jej roli we współczesnym mieście. Będą mogli, tworząc przestrzenne przedmioty, nauczyć się odpowiedzialności za wygląd otaczającej ich przestrzeni publicznej.

O godzinie 15 coś dla tych, którzy dadzą się ponieść wyobraźni – spróbują uratować Ziemię przed szarością. Gra miejska „Operacja Widmo” to drużynowe poszukiwanie wskazówek pozostawionych przez cztery dawne kultury z obszaru Łodzi. Uczestnicy wykorzystają wiedzę z przeszłości i pomogą przywrócić światu kolory i blask.

Najlepsi zawodnicy gry „Operacja Widmo” będą mieli także swój wkład w finalny wygląd fluorescencyjnego muralu, który będzie powstawał na murku znajdującym się na terenie kompleksu biurowego Symetris Business. Projektantem muralu jest pabianicki streetarter Adam „Kruk” Wirski. Pod jego artystycznym okiem od godziny 12 wszyscy chętni będą mogli pomóc w tworzeniu tła tego nowego dzieła na mapie łódzkich murali.

O godzinie 20.30 rozpocznie się podniebny pokaz – widowisko „Ciało‒Symetria‒Architektura” grupy Lineact. Tancerze na linach wykorzystają ścianę budynku jako scenę. W rytm muzyki i z odpowiednią oprawą świetlną – tancerze wejdą w interdyscyplinarny dialog z architekturą otaczających ich budynków.

Przez cały czas trwania pikniku mieszkańcy Łodzi będą mogli zrelaksować się, korzystając z leżaków, stolików i gier planszowych, oraz posłuchać muzyki zapewnionej przez DJ-a. Projekt mieszkaniowy – Nowa Dzielnica  na swoim stoisku będzie częstował pyszną oranżadą.

Program godzinowy Street Art Piknik – Echo Dialogu:
12.00 – 15.00 – warsztaty kreatywne dla małych i dużych,
12.00 – 18.00 – wspólne malowanie muralu pod okiem Adama „Kruka” Wirskiego,
15.00 – gra miejska „Operacja Widmo”,
20:30 – podniebny pokaz „Ciało‒Symetria‒Architektura” grupy tanecznej LineAct. Przez cały dzień: strefa relaksu, gry planszowe, występ DJ-a.

Street Art Piknik – Echo Dialogu odbędzie się 10 września 2017 r. na terenie Symetris Business Park, al. Piłsudskiego 86. Początek o godzinie 12. Wstęp bezpłatny. Więcej informacji na stronie wydarzenia: ECHO Dialogu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *