strasznyfilm5Straszny film przypomina Akademię policyjną. Pierwsze części da się oglądać. Kolejne, to już katorga, o której warto od razu zapomnieć.

Gdy w 2000 roku bracia Wayans zrealizowali pierwszą głupkowatą komedyjkę opartą na znanych horrorach, była to w jakimś sposób „świeżynka”. W chwili kiedy serię w 2003 roku przejął David Zucker pomysł ugrzązł – kolejne odsłony okazują się gorsze od poprzednich.

Tym razem Straszny film oparty jest głownie na parodiowaniu czterech filmów: Paranormal Activity 4, Mamie, Genezie Planety Małp oraz na Czarnym łabędziu. To typ produkcji, którą najciekawsze momenty prezentuje w trailerze – reszta to kolejne nudne, przewidywalne schematy.

Najgorsza w najnowszej produkcji Zuckera jest wtórność. W dodatku zanim film pojawił się na ekranach już co najmniej dwie inne komedyjki ich twórcy oparli na pomysłach z Paranormal Activity 4 (chodzi tu o strasznie kiepskie Haunted House Marlona Mayansa oraz 30 Nights of Paranormal Activity with the Devil Inside the Girl with the Dragon Tattoo). Pytanie – jak długo tak można ciągnąć coraz gorszą serię? Zapewne jak z Akademią policyjną – dopóki będzie to chociaż minimalnie opłacalne. Miejmy nadzieję, że trup już zakopany i można się z nim spokojnie pożegnać. Nie warto.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
walesaplakat
Wałęsa. Człowiek z nadziei – recenzja
hanna
Hanna – recenzja
warsawbynight
Warsaw by night – recenzja
1 Komentarz
  • Ewa123
    28 kwietnia 2013 at 18:23

    Byłam na tym ostatnio i bardzo żałuje wydanych pieniedzy 🙁
    od tej pory przed pójściem do kina będę czytać recenzje. Naprawde 😐

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*