Strachy Na Lachy w Wytwórni

strachy-25

W sobotę, 19 marca o godz. 20 w Wytwórni rozpocznie się koncert formacji Strachy Na Lachy.  Bilety: Przedsprzedaż: 45 zł – ulgowe, 50 zł – normalne, W dniu koncertu: 50 zł – ulgowe, 60 zł – normalne.

Strachy Na Lachy, zespół powołany przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno, zagra w marcu na scenie Wytwórni. Zespół ma do siebie ogromny dystans. Wokalista grupy sam o sobie śpiewa „Grabaż to skończony matoł. On się skończył, nim się zaczął”.

Album „Piła Tango” został jedną z pięciu polskich najlepszych płyt. W tym samym roku Grabaża nominowano do Paszportu Polityki, a Tygodnik Wprost uhonorował go „Złotym Dziobem” za najlepsze teksty piosenek. Również inna płyta zespołu, „Autor”, odniosła wielki sukces – niejako na przekór spodziewającym się srogich batów muzykom. Owocem tych pochlebnych recenzji krytyków był Paszport Polityki dla Grabaża w styczniu 2008 roku. Jesienią 2010 roku radiowa Trójka wyróżniła zespół prestiżową nagrodą Mateusza za „Dodekafonię”. W tym samym dniu w Studiu im. Agnieszki Osieckiej zespół otrzymał za ten album platynową płytę.

W 2011 roku grupa wystąpiła na festiwalach: Rock in Arena, Odjazdy, Jarocin Festival. Jesienią SP Records wydało „DEKADĘ” – jubileuszowe i składankowe wydawnictwo podsumowujące 10 lat istnienia kapeli. O szóstej płycie zespołu – „!TO! „ Grabaż mówi: – „!TO!” jest próbą rozprawienia się z syndromem płyty po płycie wielkiej. Jednego dnia jestem z tej płyty zadowolony i dumny, a drugiego dnia budzę się i nie jestem jej pewien. Takie to uczucia… zresztą taki album jak „Dodekafonia” można napisać raz na dziesięć lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *