Stosunki Międzymiastowe – recenzja

stosunkimiedzymiastoweNa ekranach polskich kin pojawiła się kolejna amerykańska komedia romantyczna. Reżyserem „Stosunków międzymiastowych” jest Nanette Burstein.

  
W rolach głównych występują, uwielbiana przez widzów Drew Barrymore i Justin Long, którego znamy z filmów: Sztuka zrywania czy Kobiety pragną bardziej.

Opowieść rozpoczyna się według schematycznego scenariusza typowego dla tego gatunku. Erin, trzydziestoletnia kobieta z ambicjami bycia dziennikarką pewnego wieczoru wybiera się wraz z przyjaciółkami na imprezę. Sfrustrowana swoim niekończącym się stażem w redakcji postanawia dać upust swoim emocjom i zaszaleć. Do tego samego baru przychodzi Garrett, chłopak pracujący w wytwórni muzycznej. W towarzystwie swoich najlepszych kolegów stara się zapomnieć o zerwaniu z dziewczyną. Jednak znudzony moralizatorskim tonem kumpli rezygnuje z ich towarzystwa i podchodzi do grającej na automacie dziewczyny…

Od tej pory wszystko przebiega w bardzo szybkim tempie. Po bardzo udanym, wspólnie spędzonym wieczorze para budzi się rano obok siebie. Erin już na początku wyjaśnia, że jej pobyt w Nowym Jorku niedługo się skończy. Nie ma więc zamiaru się angażować i burzyć swoich planów. Mimo zapewnień, że nic ich nie powinno łączyć po pewnym czasie para zakochuje się w sobie. Kiedy nadchodzi czas wyjazdu Erin do San Francisco zakochani muszą ustalić nowe zasady swoich relacji.

Czy istnieje związek na odległość i z jakimi wyrzeczeniami będę musieli się zmierzyć Erin i Garrett by być razem? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w tym filmie. Chwilowe dłużyzny i nie wymagająca od widza wysiłku intelektualnego fabuła działają na niekorzyść tej produkcji. Mimo wszystko można się i wzruszyć i pobawić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy