Stopklatka w Przechowalni

W sobotę, 23 lutego o godz. 20 w Przechowalni zobaczymy monodram Stopklatka w wykonaniu Michała Felczaka. Wstęp wolny.

Monodram w pierwotnej wersji powstał na potrzebę egzaminu z przedmiotu „praca z reżyserem” w policealnym Studium Aktorskim im. A. Sewruka w Olsztynie na początku 2018 roku. Z czasem ewoluował i dojrzewał we mnie, zmieniały się jego aspekty technicznie. Z początku trwał zaledwie 15 minut, obecnie pół godziny.

Bohaterem jest Wojtek, młody chłopak, który miał marzenia, rodzinę, dziewczynę i cele. Skoczył to wody na główkę, co ma teraz? Na pewno świadomość swojego życia po wypadku.

„Żadnej dobrej sceny nie da się pokazać w teatrze tak, żeby wyglądała jak prawdziwa. W kinie można więcej pokazać niż naprawdę. (…)”

Michał Felczak znany też jako Felek, urodził się w 1994 roku w Turku. Aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, student ostatniego roku Policealnego Studium Aktorskiego im. A. Sewruka w Olszynie oraz student filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od 2018 roku związany z Teatrem Nowym Proxima w Krakowie i Teatrem Kamienica w Warszawie. W 2018 roku zdobył II nagrodę za najlepszą rolę męską w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Kemerowie (Rosja) za rolę Astrowa w spektaklu „Tęsknota” reż. P. Siekluckiego, III nagrodę na Festiwalu Monodramów w Tychach i I nagrodę na Festiwalu „Czwarta Ściana” w Turku za monodram „Stopklatka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *