_DM31098Przez dwa dni rewelacyjna grupa Stomp gości w naszym mieście. 15 i 16 listopada prezentuje roztańczone spektakle na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi.

Stomp występują przy zapełnionych salach na całym świecie: od Hong Kongu po Barcelonę, od Dublina po Sydney. W 1995 roku dali występ  na Akropolu w Atenach. W swojej historii grupa doczekała się niejednej zaszczytnej chwili. Brooms, piętnastominutowy film o zespole, został nominowany do Oscara. Wyróżniono go także podczas Sundance Festival Roberta Redforda oraz wybrano do udziału w Festiwalu Filmowym w Cannes. Wielkim, międzynarodowym hitem okazał się film w reżyserii twórców zespołu – Stomp Out Loud. Obraz otrzymał cztery nominacje Emmy i odebrał statuetkę za Wybitny Montaż Multimedialny. W 2000 roku na prośbę Billa Clintona Stomp dali niezapomniany koncert na schodach Lincoln Memorial. Zaś w 2002 roku na ekrany kin wszedł trójwymiarowy film, zatytułowany Pulse: A Stomp Odyssey, który zdobył 2 prestiżowe nagrody na paryskim festiwalu La Geode.

Grupa grająca na wszystkim – od zapalniczek Zippo aż po kosze na śmieci – wiele lat temu zawładnęła sercami publiczności i po dziś dzień cieszy się niesłabnącą popularnością.

joomplu:45359

Stomp to mistrzowie tworzenia niezwykłej muzyki z wykorzystaniem codziennych przedmiotów. Show grupy jest bez wątpienia najbardziej zaskakującym i oryginalnym spektaklem w historii. W zespole pulsuje energia – jest prowokacyjny i nie boi się eksperymentować. Widowisko zostało uhonorowane imponującą ilością nagród: Olivier Award za Najlepszą Choreografię, nowojorską Obie Award oraz statuetką za Najbardziej Wyjątkowe Przeżycie Teatralne.

/fot. Dariusz Stępień

/fot. Bartłomiej Jedynak

Zobacz także:

Tango Pasion w Klubie Wytwórnia (foto)

Crazy Horse Paris w Wytwórni (foto)

Gaelforce Dance w Łodzi (foto)

Jezioro Łabędzie – Moscow City Ballet (foto)

Metropolish – Telesocjostory w Łodzi (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wiosenny Tadam w Domu Literatury (foto)
IMG_9844
XX Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – werdykt
01092012_120
35. Łódzkie Spotkania Teatralne: Krabat (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*