startupW dniach 16-18 stycznia 2015 odbędzie się w Łodzi wydarzenie o nazwie „Startup Weeekend Łódź”, które przeznaczone jest dla młodych, innowacyjnych, twórczych i przedsiębiorczych osób, które myślą nad swoimi projektami, które planują założyć swój własny startup.

Startup Weekend to globalna społeczność młodych i aktywnych przedsiębiorców, projektantów, designerów, którzy uczą się od podstaw, jak zakładać startupy i odnosić sukces w biznesie.  To największa globalna inicjatywa tego typu, dzięki której zorganizowano ponad 400 wydarzeń  w 100 państwach na całym świecie.

Wszystkie Startup Weekendy mają ten sam scenariusz: uczestnicy mają możliwość zaprezentować swoje pomysły i poddać je ocenie. Zespoły formują się wokół najciekawszych i najbardziej obiecujących pomysłów. Potem zaczynają się 54 godziny wytężonej pracy: tworzenie modelu biznesowego, kodowanie, projektowanie, prototypowanie i walidacja rynkowa. Punktem kulminacyjnym są prezentacje gotowych do wdrożenia projektów przed doświadczonymi liderami biznesu, którzy są kolejnym źródłem informacji zwrotnej dla zespołu projektowego.

Drugą edycję Startup Weekend Łódź wspierają polskie venture capitals – SpeedUp Venture Capital Group z Poznania, Innovation Nest z Krakowa oraz Balck Pearls z Gdańska, które ocenią najlepsze pomysły pod kątem możliwości ich rynkowego sukcesu.  Startup Weekend jest adresowany głównie dla następujących grup:
1.  pomysłodawców, młodych przedsiębiorców, biznesmenów oraz marketingowców szukających możliwości realizacji swoich projektów („Non-Technical”),
2.  projektantów, specjalistów od użyteczności, projektowania i designu, którzy chcą pracować twórczo, niezależnie i często uczestniczą w inicjatywach projektowych jako freelancerzy, („Designers”)
3. programistów i specjalistów od technologii mobilnych i internetowych, którzy uwielbiają nowe wyzwania i rozwiązywanie problemów, dlatego podobnie jak projektanci, często szukają nowych, niezależnych pól do realizacji swoich umiejętności technicznych („Developers”).

Wszystkim uczestniczącym w wydarzeniu towarzyszy jedno hasło „No Talk, All Action”. Nie ma żadnych ograniczeń względem wykształcenia, doświadczenia czy wieku. Wykorzystywany jest naturalny entuzjazm grupowej pracy projektowej nad nowym projektem/pomysłem.

Startup Weekend Łódź odbędzie się w bardzo ciekawym, atrakcyjnym i nowym miejscu na mapie kulturalnej Łodzi o nazwie Art Inkubator utworzonym przez Fabrykę Sztuki i Urząd Miasta Łodzi.  Ilość miejsc i biletów pozostałych do sprzedaży jest ograniczona, więc zachęcamy zdecydowanie wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu.

Strona wydarzenia: http://www.up.co/communities/poland/lodz/startup-weekend/5138

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
3piknik_-_plakat-druk
III Piknik Techniczny
Odjazdowy Bibliotekarz 2019
Świętomięs Polski w Pasażu Schillera

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*