Dziesiąta jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE planowana jest w trzech odsłonach od sierpnia do grudnia 2020 r. Pierwsza z nich odbędzie się jeszcze w wakacyjnej atmosferze w weekend 21 23 sierpnia.

Zmieni ona formuła tegorocznego festiwalu sprawia, że folkować będziemy
realnie lub wirtualnie! Każdy ma zatem możliwość dołączyć do naszego jubileuszowego świętowania. Każdego dnia sierpniowej edycji festiwalu odbędzie się oczywiście koncert z udziałem zaproszonych gości z Polski i zagranicy. Na otwarcie w piątek „Halo! Tu festiwal! Tu Łódź!” i „Barwy. Brzmienia. Tradycje” w Pałacu Młodzieży, a w sobotę na Rynku Manufaktury „Manufaktura rytmów i tradycji”. Ostatniego dnia na patio Pałacu Młodzieży „Zagraj mi muzyk o!”, a późnym popołudniem przeniesiemy się do centrum, aby uczestniczyć w „Folk zabawie na Piotrkowskiej” oraz „Country show” spektaklu teatru ognia. Poz a tymi wydarzeniami muzyka, taniec i śpiew będą oczywiście cały czas obecne podczas tego folkowego łódzkiego weekendu.

Nie zabraknie także wernisaży wystaw, czy prezentacji instalacji multimedialnych w Pałacu Młodzieży i Muzeum Fabryki, a przy okazji jubileuszu także wspomnień i powrotów do poprzednich edycji. Z tego powodu warto będzie obejrzeć m.in. wystawę „Folkowo zainspirowani” stworzoną specjalnie z okazji 10 lecia festiwalu. Ponadto „Zakochaj się w Łodzi” i „Przygoda na Księżym Młynie” to z kolei propozycje na poznanie wielokulturowej Łodzi i wniknięcie w tkankę miejską. Nieodłącznym wydarzeniem każdych FOLKOWYCH INSPIRACJI jest konkurs Złota Łódka, rozgrywany w kilku kategoriach: choreografia, wokal , muzyka , teatr , design , foto , video . Laureaci konkursu w tym roku nagradzani będą podczas każdej z 3 części festiwalu. Emocji więc nie zabraknie!

UWAGA!
w związku z procedurą postępowania w zakresie zasad zapobiegania zakażeniu i rozprzestrzenianiu się koronawirusa festiwalowe wydarzenia będą darmowe i otwarte dla publiczności po uprzedni m OBOWIĄZKOWYM! Zarejestrowaniu się pod adresem: http://form.folkoweinspiracje.pl/ticket/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
90urodziny
90. urodziny łódzkiego lotniska
Weekend z Zenitem
zdjecie_w_tle
Marketing Challenge 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*