LKF_logotypW tym roku Lizard King Festival odbędzie się już po raz trzeci. Tym co wyróżnia tegoroczną edycję festiwalu jest szerszy zasięg – tym razem festiwalowe koncerty odbędą się we wszystkich czterech klubach muzycznych Lizard King.

Wakacyjny przegląd młodej sceny muzycznej, który odbywa się pod nazwą LIZARD KING Festival, to impreza propagująca pomysłowych i zdolnych muzyków. Głównym celem jego organizatorów jest popularyzacja i promocja twórczości młodych zespołów prezentujących szeroko pojmowaną muzykę rockową. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w czterech miastach, w których zlokalizowane są kluby muzyczne LIZARD KING – w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Toruniu.

Festiwalowe eliminacje odbywają się na podstawie oceny wartości artystycznej nadesłanych nagrao, które przyjmowane będą do dnia 7 sierpnia br. Następnie z nadesłanych propozycji wyłonionych zostanie 40 półfinalistów. Wszystkie zakwalifikowane zespoły zaprezentują się przed wymagającą publicznością oraz Jury podczas granych na żywo koncertów, które odbędą się w następujących terminach:
– w Krakowie i Łodzi – we wtorki: 9, 16, 23 i 30 sierpnia oraz 6 i 13 września
– w Poznaniu i Toruniu – w środy: 10, 17, 24 i 31 sierpnia oraz 7 i 14 września
W każdym z tych miast zostanie wyłoniony jeden najlepszy zespół, który otrzyma zaproszenie do udziału w koncercie finałowym.

Wielki Finał LIizard King Festival 2011 odbędzie się dnia 30 września w klubie Lizard King w Krakowie. Podczas tego wyjątkowego koncertu z udziałem zaproszonej Gwiazdy, poznamy zwycięzcę festiwalu – Laureata Grand Prix, który odbierze główną nagrodę, czyli 10 tys. złotych. Trzej pozostali finaliści otrzymają propozycję zagrania płatnych koncertów w klubach Lizard King w sezonie koncertowym 2011-2012. Dodatkowo Jury rozdzieli pomiędzy finalistów i wyróżnione zespoły nagrody rzeczowe oraz sesje nagraniowe ufundowane przez partnerów imprezy.

Więcej informacji na stronach: www.lizardkingfestival.com  oraz www.lizardking.pl. Adres nadsyłania zgłoszeń: zgloszenia@lizardkingfestival.com

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
drekoty
Drekoty w 6. dzielnicy
Novika-11
Novika, Lex i Smolny w Łączniku
Koncerty w Łodzi – kwiecień 2011

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*