Startuje Łódzka Amatorska Liga Siatkówki

Po raz czternasty swoje wielkie święto rozpoczynają łódzcy siatkarze amatorzy.  W najbliższą sobotę, 9 października rusza kolejna edycja Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowana przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

 
Do rozgrywek zgłosiła się rekordowa liczba 48 zespołów. Mężczyźni będą rywalizować w czterech ligach, a 11 zespołów żeńskich w oddzielnej Ekstraklasie kobiet.

W bieżącej edycji wystąpi ponad 500 zawodniczek i zawodników. Jak zwykle nie zabraknie sportowców, którzy jeszcze kilka lat temu występowali na ligowych parkietach całej Polski. Wśród nich m.in. Krzysztof Kałucki, Andrzej Piotrowski, Krzysztof Gajderowicz, Zbigniew Jóźwiak, Wojciech Strzelczyk. Do tej znamienitej ekipy dołączą również kończący karierę zawodową Szymon Nowak i Agnieszka Wołoszyn.

Organizatorów jednak najbardziej cieszy fakt, że pomimo próby dezintegracji łódzkiego środowiska amatorów siatkówki do ligi zgłosiło się więcej zespołów niż w latach ubiegłych, w tym coraz więcej młodzieży, która z różnych przyczyn nie jest zrzeszona w klubach, a dla której udział w zawodach jest doskonałą formą zagospodarowania czasu wolnego.

Mecze tradycyjnie rozgrywane będą w soboty w godzinach 8-16 w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi, ul. Dąbrówki 1. Więcej informacji znaleźć można tutaj.

 
Zobacz także:

{jumi [media/reklama.htm]}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *