Startuje Łódzki Rower Publiczny

Na ulice Łodzi wyjechały rowery publiczne. Nowy sezon zaczynamy od nowej stacji sponsorskiej. Na Łodzian czeka 1 510 rowerów na 151 stacjach w całym mieście.

Nowy sezon Łódzkiego Roweru Publicznego potrwa standardowo od marca do końca listopada. Operatorem rowerów jest firma Homeport Polska Sp. z o. o. Zasady wypożyczania rowerów pozostają bez zmian. Korzystamy z aplikacji Freebike 2.0  lub używając terminala na stacji dokującej. Rower wypożyczymy sczytując QR Code umieszczony na rowerze lub wpisując jego numer w aplikacji lub na terminalu. Musimy mieć zasilone konto kwotą co najmniej 10 zł. Pierwsze 20 minut wypożyczenia jest darmowe. Przejazd do godziny kosztuje 1 zł. Druga i każda następna godzina kosztuje 4 zł. Natomiast osoby posiadające aktywną migawkę  na komunikację miejską mają darmowe pierwsze 25 minut wypożyczenia.

Rowery znajdziemy na 151 stacjach w całym mieście. Do grona użytkowników dołączyła z początkiem sezonu firma Amazon, która uruchomiła pierwszą stację sponsorską, zwiększając tym samym pulę rowerów o kolejne 10 pojazdów.

Do dyspozycji Łodzian jest 1 510 pojazdów – standardowych miejskich rowerów  z koszykiem. Mapa stacji dostępna jest w aplikacji i na stronie lodzkirowerpubliczny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *