Stare Dobre Małżeństwo w Teatrze Muzycznym

sdm

We wtorek, 16 lutego o godz. 19 w Teatrze Muzycznym w Łodzi wystąpi Stare Dobre Małżeństwo. Bilety w Kasach i na stronie KupBilecik.pl oraz na stronie Teatru.

Przez trzy dekady Krzysztof Myszkowski i jego Stare Dobre Małżeństwo przykuwają uwagę miłośników dobrej piosenki, w której piękna melodia harmonizuje z prawdziwą poezją.

Fani Starego Dobrego Małżeństwa, zarówno ci, którzy już od 30 lat wiernie wędrują z zespołem po muzyczno-poetyckich szlakach i bezdrożach, jak i ci, którzy dopiero zapoznają się z kompozycjami Krzysztofa Myszkowskiego do wierszy znakomitych polskich poetów koniecznie nie mogą przegapić takiej okazji. Z SDM jest jak z dobrym winem – żeby w pełni docenić jego klasę nie warto się spieszyć z konsumpcją. Z czasem nabiera jeszcze większej mocy, aromatu i naprawdę potrafi rozpalić zmysły. Myszkowski jako kompozytor i wokalista pięknie dojrzewa i się  starzeje, i jak tylko on potrafi poruszyć serce i duszę urzekającą frazą, niebanalną i niepowtarzalną melodyką. Kto raz zakochał się w SDM ten jak wierna żona, niczym Penelopa z utęsknieniem czeka na nowy materiał i najbliższy koncert grupy Krzysztofa Myszkowskiego. Wielu tkwi w tym miłosny związku już od 30 lat. „Krzysztof Myszkowski tworząc Stare Dobre Małżeństwo, dał nam, nowy i pewny w skuteczności działania lek – eliksir młodości. Niczym Mały Książę na planetę B-612 Krzysztof od 30 lat zabiera Ciebie, mnie, każdego Słuchacza na swoją szczególną planetę. Niewidoczną z Ziemi. Nie wymaga teleskopu, zamiast niego, potrzebne jest proste ucho serca. Tylko zachody słońca są tam podobne do ziemskich, lecz czas zwalnia, w przeciwieństwie do tętna!”

Założyciel, lider, wokalista i gitarzysta SDM, spiritus movens tego niezwykłego zjawiska z Krainy Łagodności, czyli Krzysztof Myszkowski ma wspaniały dar muzycznej empatii. Trudno to może opisać, ale wystarczy chociaż raz posłuchać na żywo SDM, żeby zrozumieć. To prawdziwy fenomen, nieprzemijający, mimo tych trzech dziesięcioleci, w czasie których tyle się przecież wydarzyło i zmieniło. – W świecie niestałości, niepewności, ciągłej zmienności, muzyczne, słowno-muzyczne fale, fale cudownie wielokrotne, powracające, są pasmem stałości, trwałości, czegoś pozytywnie niezmiennego, jak wiecznotrwałe dobro. Te niepozorne fale nałożone na rosnące trudy i obciążenia życiowe, dają wytchnienie i przywracają młodość. Marzeniem młodych jest zostać: aktorem, strażakiem, podróżnikiem, pilotem, piosenkarzem, biznesmenem, prezydentem, marzeniem jest, aby móc sprawować rząd dusz. Jakże nieliczni swoje marzenia spełniają. Krzysiek jest tym wszystkim po trosze. Kapitanem latającego statku, globtroterem, łazikiem, aktorem owszem bywa, skoro gości go przychylna scena, miewa władzę szerokopasmową, roznieca, tonuje, rzadziej gasi, choć są szpiegowskie fotki na których do gaszenia jest gotowy, w stosownym rynsztunku – przekonuje Jan Hyjek, przyjaciel Myszkowskiego autor nazwy zespołu.

Kompresja ciszy – nowy, w pełni autorski,dubeltowy album zespołu ma szansę trafić do Państwa .  Dwóm płytom kompaktowym towarzyszyć będzie podwójny longplay – gustowne cacko dla koneserów i kolekcjonerów audiofilskich nośników dźwięku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *