Starcie Tytanów – recenzja

starcie_tytanowW świecie, w którym ludzie sprzeciwiają się bogom może dojść tylko do jednego – wojny. Starcie Tytanów to niezwykle widowiskowa baśń dla młodszych i nieco starszych mężczyzn.

Król miasta Argos postanawia sprzeciwić się Zeusowi. Jego gigantyczny posąg zostaje zniszczony. Bogowie nie mogą tego nie zauważyć, do Argos udaje się Hades. Za dziesięć dni zostanie uwolniony Kraken, który zniszczy całe miasto, chyba że zostanie poświęcona jedna osoba – piękna księżniczka Andromeda.

Grupa śmiałków na czele z półbogiem Perseuszem udają się w podróż ich życia, podczas której spotkają wiele magicznych istot, tych złych i dobrych. Ich celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie – w jaki sposób zabić Krakena?

Starcie Tytanów zaskoczyło mnie wielokrotnie, w dodatku na plus. Chociaż wiadomo było, że film zrealizowany w technice 3D musi być ładny wizualnie, to niektóre plenery, postacie (jak na przykład Charon) są najwyższej klasy. (z drugiej strony kilka niedoróbek też by się znalazło) Jednakże największym zaskoczeniem była sama fabuła – ciekawa, dynamiczna, bardzo luźno nawiązująca do mitologii, ale niezwykle wciągająca i nienużąca.

Idąc na Starcie Tytanów myślałem, że obejrzę słabe fantasy, których ostatnimi laty powstało bezliku (Lochy i smoki, Ciemność rusza do boju, Eragon, Legion). To nie jest film „do myślenia”, to fajna produkcja do zrelaksowania, w obsadzie której znalazło się wielu znakomitych aktorów: Sam Worthington, Ralph Fiennes, Liam Neeson, czy Mads Mikkelsen. W kategorii przygodowe kino akcji jedna z najciekawszych produkcji ostatnich miesięcy, nie żartuję. Dobra produkcja dla rozluźnienia i pooglądania.

2 komentarze do “Starcie Tytanów – recenzja

  • 7 maja 2010 o 18:55
    Bezpośredni odnośnik

    Gościu, oglądałeś chyba tylko Bolka i Lolka, nie recenzuj więcej. Film to hujnia, strata czasu i pieniędzy. Omijać kino.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy