kurekW czwartek, 8 października o godz. 21 w 6. dzielnicy rozpocznie się koncert Starej Rzeki i Piotra Kurka. Wstęp jest bezpłatny.

Stara Rzeka – Projekt muzyczny założony przez Kubę Ziołka (muzyk znany m.in. z Innercity Ensemble, Alameda 3, Ed Wood, Hokei, T’ien Lai, Kapital). Zespół zainteresowany fuzją natury i techniki tworzy muzykę na przecięciu dźwięków akustycznych, elektrycznych i elektronicznych przy użyciu gitar, efektów, sampli, instrumentów dętych oraz głosu. Formuła koncertów jest dość otwarta, uzależniona od miejsca, czasu, instrumentarium i nastroju. Do tej pory wydany został jeden album „Cień chmury nad ukrytym polem”, który ukazał się na CD i na winylu nakładem Instant Classic oraz na kasecie nakładem Few Quiet People (obecnie Latarnia Records). Album został dobrze przyjęty zarówno w kraju jak i zagranicą, o czym świadczą słowa uznania i wysokie miejsca w rankingach gazet i portali takich jak: Gazeta Wyborcza, Polityka, TMobile-Music, Tygodnik Powszechny, The Quietus, Tiny Mix Tapes, Scaruffi. Symbolicznym podsumowaniem muzycznej działalności była nominacja do nagrody Paszporty Polityki w kategorii muzyka popularna. Projekt występuje z powodzeniem na całym świecie. Koncertował m.in. w Londynie, Liverpoolu, Stambule, Barcelonie czy Nowym Jorku. Na październik 2015 zaplanowana jest premiera nowego albumu Starej Rzeki.

Piotr Kurek – Zamieszkały w Warszawie muzyk, multiinstumentalista znany też jako autor projektu Piętnastka. Kurek świadomie nawiązuje do najważniejszych muzycznych zjawisk przełomu lat 60-tych i 70-tych nadając im aktualny kontekst, jednocześnie unikając wyraźnej klasyfikacji.Cechą charakterystyczną jego utworów jest hipnotyczny rytm oraz bardzo bogate, pełne niuansów, brzmienie instrumentów klawiszowych. Album Edena z 2013 roku zebrał wiele pochlebnych recenzji. Artysta występuje na całym świecie. Gra regularne trasy, a także występuje na najważniejszych festiwalach. Współpracował z licznymi muzykami i teatrami. Zbiera drobne przedmioty.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1wPL17_18_
Betlejem w Łodzi
ki_an_20130908_1916950564
Łąki Łan w Wytwórni
metallica-foto
Scream Inc. – Metallica Tribute Band w New York

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*