100. rocznica urodzin luminarza literatury polskiej zaakcentowana została na teranie całej Polski i poza jej granicami. Świadczyły o tym liczne i zróżnicowane inicjatywy kulturalne popularyzujące twórczość S. Lema i zachęcające do czytania jego utworów.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Piłsudskiego w Łodzi uczciła patrona roku wieloma inicjatywami o tematyce „lemowskiej”. Program obchodów Roku Stanisława Lema w WBP został dostosowany do kompetencji czytelniczych zróżnicowanych pod względem zainteresowań, wieku i etapu edukacji grup czytelników. Gry terenowe, konferencje, wystawy, których celem było przypomnienie i promocja twórczości Stanisława Lema cieszyły się dużym zainteresowaniem czytelników.

Poniższa publikacja elektroniczna, którą przekazujemy w ręce czytelników pod koniec Roku Lema, stanowi swego rodzaju zwieńczenie obchodów ku czci wielkiego pisarza w WBP.

https://www.wbp.lodz.pl/pliki/lem.pdf

„Bibliografia Stanisława Lema w zbiorach WBP” ma charakter podmiotowo-przedmiotowy, a więc uwzględnia twórczość pisarza, a także opracowania i pisma krytyczne odnoszące się do jego dorobku. Znaczną część spisu stanowią dokumenty o charakterze biograficznym.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kawiarnia Literacka: Przekład Jubileuszu – spotkanie z Jerzym Jarniewiczem (foto)
125. urodziny Juliana Tuwima (foto+wideo)
Nagroda im. prof. T. Kotarbińskiego 2018 dla prof. Andrzeja Friszke

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*