W piątek, 23 października o godz. 19 w Fabryce Sztuki odbędzie się koncert Staniecki+Jachna. Wstęp: 20 zł, dzieci wchodzą za darmo.

Maciej Staniecki – gitarzysta, kompozytor muzyki filmowej i elektronicznej (Nemezis, Hedone, Chwasty) oraz Wojciech Jachna- trębacz jazzowy, kompozytor (Squad, Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Ensemble) zagrają koncert promujący wspólną płytę „Two Souls”. Styl: ambient, jazz, elektronika.

Muzyka z „Two souls” oscyluje pomiędzy ambientem, jazzem i elektroniką. Mogłaby też posłużyć jako ścieżka filmowa. Utwory wciągają w sugestywną podróż, budują nastrój. Trąbka i gitara wymieniają się narracją na tle tworzonych na żywo pętli i faktur. Pomysł nagrań pojawił się podczas pierwszego spotkania muzyków na Ambient Festival 2019 w Gorlicach. Szkice kompozycji zostały rozwinięte na drodze improwizacji wiosną 2020 w Studio im. Władysława Stanieckiego.

Podczas koncertu będzie czynne stoisko wydawnictwa płytowego Requiem Records, gdzie m.in. będzie można zakupić premierowe cd z podpisem autorów. Bilety do nabycia przed koncertem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2487
The Dumplings w Wytwórni
iyf8
In Your Face! #8: Despised Cruelity / Maggoth/ Heresyer/ Leshy
IMG_2369
Sarsa w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*