_MG_8638W środę, 24 kwietnia w Klubie Scenografia odbyła się kolejna noc ze stand-upem. Gościem wieczoru byli m.in. czołowi, polscy kabareciarze: Abelard Giza, Katarzyna Piasecka i Kacper Ruciński.

Stand-up comedy to znana na całym świecie forma rozrywki. W Polsce coraz bardziej popularna i rozpoznawalna. Zasada tego typu kabaretu jest prosta: brak tematów tabu. Można mówić o wszystkich, nie rzadko poruszając tematy ostre, czy ważne.

Abelard Giza szerszej publiczności znany z kabaretu Limo, którego jest liderem. Scenarzysta i reżyser krótkometrażowych parodii filmowych, bijących w internecie rekordy popularności. W stand-upie nie boi się dotykać tematów kontrowersyjnych. Prywatnie przyjaciel Maradony.

joomplu:52988

Katarzyna Piasecka kobieta po trzydziestce, najbardziej znana z podejmowania tematów damsko-męskich. Charyzmatyczna, lubiąca bezpośredni kontakt z widzem. Wcześniej przez kilka lat związana ze sceną kabaretową, a teraz doskonale odnajdująca się na scenie stand-upowej.

Kacper Ruciński młody, zdolny komik pochodzący z Malborka. Kacper wie, co chce powiedzieć i robi to w błyskotliwy, inteligentny, a czasem bezczelny sposób. Bardzo ceniony zarówno w środowisku kabaretowym, jak i stand-upowym.

/fot. Radek Darnowski

Zobacz także:

Rafał Rutkowski – Stand-up Comedy (foto)

Bez cenzury – stand-up w Przechowalni (foto)

Stand Up Comedy w Klubie Antrakt (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Cyrk Tarabamba w Manufakturze (foto)
V_MONOfest-nagrodzeni
Nagrody V MONOfestu przyznane
20120915137
Musical Cień w BOK Na Żubardzkiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*