W niedzielę, 19 lipca w godz. 12-17 na Kocim Szlaku dobędzie się pierwsza edycja Stacji Księży Młyn – targów staroci rękodzieła i sztuki użytkowej. Wstęp dla kupujących jest bezpłatny. Dla sprzedających w Targu I i II bezpłatny, w III-V płatny 35 z, szczegóły w regulaminie dostępnym na stronie www.przedzalniasztuki.pl/stacja-ksiezy-mlyn.

Płyty winylowe, stare albumy i książki, monety, niewielkie meble, szklane bibeloty, odzież i biżuteria vintage, wszelkie starocie typu „przydasię”, fajansowe jelonki, szmaciane misie, porcelanowe lalki, sztuka użytkowa, rękodzieło – wszelkiego typu handmade od eko biżuterii po makramy i ręcznie dziergane swetry. Wszystko to i jeszcze więcej będzie można zaprezentować, obejrzeć i zakupić podczas targów na Stacji Księży Młyn. Zapraszamy miłośników staroci, rzeczy dawnych i dawniejszych. Znajdzie się także coś dla miłośników dobrych smaków i zwiedzania. Jednym zdaniem… targowy, łódzki eklektyzm w cieniu murów dawnego fabrycznego osiedla Karola Scheiblera.

Kolejne terminy targów, 2, 16, 30 sierpnia i 6 września.

MIEJSCE: teren rekreacyjny osiedla Księży Młyn w Łodzi przy tzw. Kocim Szlaku (wejście od ul. Księży Młyn lub od ul. Fabrycznej przy Parku Źródliska 1 lub od ul. Przędzalnianej 49 i 51 przy szlabanie)

Dodatkowe atrakcje:

>>> ZWIEDZANIE KSIĘŻEGO MŁYNA I ANIMACJE

> 12.00-17.00 Spacery Szlakiem MIN // propozycja nietypowego spaceru po Księżym Młynie i zwiedzanie zakamarków pofabrycznego osiedla z perspektywy ludzkich emocji // zapisy na miejscu // więcej o projekcie na: https://przedzalniasztuki.pl/zwiedzanie-ksiezego-mlyna/

> 13.00 – 15.00 Animacje // Szczudlarz od Kot Zagalski

> 13.00 – 15.30 Kryptonim Fabrykant // gra miejska
Zapraszamy do udziału w grze miejskiej, podczas której odkryjecie nieznane zaułki pofabrycznego osiedla Karola Scheiblera. Startujecie w Textorial Parku, gdzie otrzymacie instrukcje, mapkę oraz kreatywne zadanie do wykonania. Każdy uda się oznaczonym na mapie szlakiem, aby po drodze odnajdywać hasła ukryte w najmniej oczywistych zakątkach: w opuszczonym domu robotniczym, w szczelinie między dwunastą a trzynastą cegłą, pod siódmym kamieniem na zachód od zegara starej fabryki i za paprocią wyrastającą z dachu komórki. Czy uda się Wam utworzyć słowny komunikat ze znalezionych słów? Brzmi tajemniczo? Na próbę kilka haseł naprowadzających: #WCieniuFabryki #TworzymyFantazmaty #MaszynaSzwalnicza #DemonyUpcyclingu #TelefonZPrzeszłości #EtuiZPrzesłaniem #ACoByKarolPowiedział?
Dla tych, których wyobraźnia poszybuje w najdalsze zakątki kosmosu przewidziane są nagrody.
Zaczynamy między 13.00 a 13.30 w Textorial Parku. Gra toczy się na terenie całego osiedla pofabrycznego i kończy się w miejscu startu między 15:00 a 15.30. Maksymalna ilość uczestników 40 osób. Liczy się kolejność przybycia.

> Od 15.00 Księży Młyn wczoraj i dziś // spacery historycznym szlakiem z licencjonowaną przewodniczką miejską Moniką Gajek z Centrum Turysty Księży Młyn CTKM // obowiązują wcześniejsze zapisy

Zapraszamy na spacer po jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Łodzi, wpisanych na listę Pomników Historii. Zachowany tu został pierwotny układ XIX-wiecznego osiedla fabrycznego z dominującą wielką przędzalnią, domami robotniczymi i całym zapleczem socjalnym. Obecnie rewitalizowany Księży Młyn zaczyna żyć drugim życiem. Opowiemy o historii tego niezwykłego miejsca, dawnym i obecnym przeznaczeniu budynków oraz przybliżymy sylwetkę właściciela Karola Scheiblera – najbogatszego łódzkiego fabrykanta. Podczas wycieczki zajrzymy także na teren dawnych magazynów kolejowych, gdzie od 2009 roku działa Textorial Park – największy biurowiec na Księżym Młynie. Czas trwania spaceru ok. 45 minut.
Zapisy: kociszlak12@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona. Na jednym zgłoszeniu mogą być max. 4 osoby. Miejsce zbiórki: podamy osobom zapisanym w mailu zwrotnym.

16.00 – 17.00 // koncert gitarowy // Mateusz Tranda

>>> COŚ DLA MIŁOŚNIKÓW DOBRYCH SMAKÓW
Łódzki Lodorożec ochłodzi Was lodami lub rozgrzeje kawą.
Francuskimi specjałami uwiedzie Was butik cukierniczy Maison a.s., a kuchnią fusion – restauracja Fatamorgana, a do świata kawy zaprasza Coffeehood.
Na pyszny lunch poleca się Nie Lada Restobar, a domowe smaki przywoła Kofeina Lunch Bar. Obydwa lokale zlokalizowane po sąsiedzku w Textorial Park zapraszają do plenerowej strefy gastronomicznej przy tzw. Amfiteatrze (wejście od ul. Fabrycznej 17). Będzie grill i przekąski.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XI Europejskie Forum Gospodarcze w Łodzi
Dni Judaizmu 2020
DSC_8378_DxO
XXXII Festiwal Zdrowia Wróżb i Niezwykłości

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*