plakat_ballet_lodz_ImgRes192x276_Crop

5 i 6 listopada w Teatrze Muzycznym zobaczymy St. Petersburg Festival Ballet. Pierwszego dnia zostanie wystawiana Śpiąca królewna, drugiego Jezioro łabędzie.

St. Petersburg Festival Ballet reprezentuje to, co nazywa się rosyjską szkołą baletu klasycznego – dziewiętnastowieczną elegancję odświeżoną dwudziestowiecznym spojrzeniem, wdzięk i lekkość tańca, a także królewski przepych kostiumów i dekoracji. Zespół składa się z czołowych tancerzy wielu teatrów, laureatów międzynarodowych konkursów. W ciągu ostatnich dwóch lat z powodzeniem występował w dziesięciu krajach europejskich. W tym sezonie artystycznym St. Petersburg Balet Festival przedstawi w Polsce perły światowej klasyki baletowej.

Śpiąca królewna – to drugi ze słynnych baletów z muzyką Piotra Czajkowskiego, w choreografii dziewiętnastowiecznego mistrza Mariusa Petipy.  To opowieść o pięknej królewnie, na którą zła czarownica rzuciła urok: w dniu szesnastych urodzin królewna miała ukłuć się wrzecionem i umrzeć. Jedna z dobrych wróżek złagodziła klątwę i królewna zasnęła na długie lata, a uwolnić od złego czaru mógł ją tylko pocałunek księcia. Libretto „Śpiącej królewny” to typowa bajka, w której dobro zwycięża zło i miłość ukazuje swoją siłę. Wspaniała scenografia  przedstawienia zabiera widzów do krainy wróżek,  piękna i spokoju.

Jezioro łabędzie – jeden z najsłynniejszych baletów świata od ponad stu lat przyciąga publiczność. Piękno muzyki Piotra Czajkowskiego w połączeniu z choreografią Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa zapewniły dziełu sukces podczas premiery w 1877 roku w Teatrze Bolszoj w Moskwie i do dnia dzisiejszego cieszy się ono niesłabnącym zainteresowaniem międzynarodowej widowni.  W historię księżniczki zaklętej w łabędzia wplecione są wątki odwiecznej walki dobra ze złem, zdrady, bólu, namiętności i niezwykłej potęgi miłości.

Bilety w cenie:
I strefa – 140 zł
II strefa – 125 zł
III strefa – 90 zł

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
WASSA.ZELEZNOWA_plakat_A4_RGB
Wassa Żelaznowa w Teatrze im. Jaracza
Movie Night czyli wieczór z przebojami filmowymi!
Kabaret Neo-Nówka w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*