sasiedzkiedzwiekiDobrze oceniony przez widzów film, który był jedną z sensacji 12. edycji MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Opowieść o współczesnej Brazylii i „małych dramatach” tamtejszego społeczeństwa.

Dzielnica klasy średniej w miejscowości Recife, stolicy rolniczego regionu Pernambuco. Większość domów należy do tej samej rodziny. Życie jest tu poukładane. Ci, którzy je wynajmują, funkcjonują w klanowej wspólnocie, odgradzając się od zewnętrznego świata. Pewnego dnia w okolicy pojawia się prywatna firma ochroniarska, która proponuje mieszkańcom swoje usługi. Kto jednak i przed czym powinien tu być chroniony?

Problem z ochroną domostw, to nie jedyny elementu filmu Klebera Mendoncy Filho. Każde z domostw ma do opowiedzenia pewną historię – miłości, zazdrości, związaną z pracą i życiem. Sąsiedzkie dźwięki to mikrodramat, którego zwiastunem jest przybycie „obcych”.

To ciekawa opowieść o współczesnym świecie – przesiąkniętym lękiem „zburzenia porządku dnia codziennego”. Interesujące, także od strony narracji, kino z Ameryki Południowej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
igrzyska
Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia – recenzja
nadmorzem
Nad morzem – recenzja
bestie
Bestie z południowych krain – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*