Spring Prog Days – informacje

springprog4 i 5 marca w Łódzkim Domuy Kultury odbędzie się festiwal art-rockowy – Spring Prog Days. Bilety kosztują 40 zł – dwudniowy, 25 zł – bilet jednodniowy.

W ŁDK zaprezentuje się siedem zespołów z całej Polski, oscylujących wokół muzyki rockowej o bardzo wysokich walorach artystycznych. Dużym atutem tej imprezy będzie szeroki wachlarz stylistyczny, który z pewnością zaspokoi wyczulone zmysły niejednego konesera tego typu muzyki.

Pierwszy dzień imprezy, w piątkowy wieczór 3 marca rozpocznie się około godz. 19.15 Wystąpią kolejno:

LIMIT DŹWIĘKU (Warszawa) – twórcy zbierającego znakomite recenzje albumu „Enigmatic”, oscylujący wokół fascynacji dobrym, klasycznym, rockowym graniem spod znaku takich tuzów jak Vai czy Satriani

WHISPERING (Ozorków) – soczyści prog metalowcy spod Łodzi z dobrym, mocnym, damskim głosem i chęcią podzielenia się swym materiałem z fanami gatunku. Kto dotąd nie znał, ten koniecznie musi się zaznajomić!

WALFAD (Wodzisław Śląski) – młodzi progrockowi klasycyści i zarazem romantycy muzyki rockowej, mający na swym koncie dwa albumy, w tym zbierający bardzo dobre recenzje „An Unsung Hero, Salty Rains&Him”

W sobotni wieczór zapraszamy do ŁDK-u od godz. 18.00. Zaprezentują się kolejno:

SIGNAL TO NOISE RATIO (Warszawa) – Artyści od lat znani w światku muzyki o zabarwieniu psychodelicznym, lubujący się w wykorzystywaniu brzmień analogowych. Zespół zaprezentuje materiał z nadchodzącego albumu „Work In Progress”

TRACES TO NOWHERE (Warszawa) – mrok, mocny rockowy przekaz i świetny wokal Karoliny zawieszone gdzieś pomiędzy post metalem, psychodelią i muzyką alternatywną. Mieszanka iście wybuchowa!

PERIHELLIUM (Tarnów) – zespół znany od ładnych kilku lat, powracający po przerwie w nowym, przemeblowanym składzie i chcący udowodnić, że ich miejsce w czołówce polskiego prog-metalu wciąż jest niezagrożone. Fani Dream Theater, Fates Warning czy starej Anathemy będą zachwyceni!

SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD (Trójmiasto) – Post-rockowcy spod znaku niesamowitych emocji w muzyce, wyrażanych na scenie niezwykle intensywnym show które zapada na długo w pamięć. A album „Stages Of Delusion” można spokojnie zestawić z twórcami post-rockowego ruchu w Polsce, czyli Tides From Nebula.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *