ltf_028Do 6 kwietnia w Galerii ŁTF można podziwiać wystawę fotografii studentów Pracowni Fotografii Autorskiej dra Piotra Komorowskiego z Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Sprawy bieżące stanowią dorobek pięciu lat działalności pracowni. Na ekspozycji znalazły się prace Martyny Chmielewskiej, Michała Chojnackiego, Olgi Karwowskiej, Katarzyny Kędroń, Katarzyna Krakowiak, Haliny Marduły, Magdaleny Mikuckiej, Katarzyny Sawickiej, Michała Środka, Karoliny Zajkowskiej oraz Wiktora Zawiszy.

– Każda fotografia jest niepowtarzalna. Ale nie każda przenosi ważne znaczenia, istotne komunikaty. Fotografia autorska to taka, poprzez którą staramy się dotrzeć do własnego wnętrza i objaśnić je innym ludziom – mówi Piotr Komorowski. – To fotografia, która jest formą subiektywnej autoprezentacji, ale posługuje się językiem zrozumiałym dla odbiorcy. Jest zatem hermetyczna, symboliczna i wieloznaczna, ale jednocześnie syntetyczna i uniwersalistyczna w swoim przesłaniu. Ważnym narzędziem na etapie tworzenia takich zdjęć jest nieskrępowana stereotypem wyobraźnia, zaś na etapie odbioru – umiejętność poszerzonej, wieloaspektowej interpretacji ich treści – dodaje.

fot. 1-5 MB / 5-9 mat.pras.

Zobacz także:

3 strony medalu w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

Po sesji w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

Wystawa prac studentów Pracowni Projektowania Kostiumu Scenicznego i Filmowego WSSiP (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
28092012_009
Dariusz Gwidon Ludwisiak – 365 i więcej (foto)
IMG_6565
Magdalena Ban w Galerii Imaginarium (foto)
Projekt „Muzeum w Liceum” w DoubleTree by Hilton Łódź (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*