24 lipca o godz. 12 online rozpocznie się Spożywczy Bigiel – słuchowisko dla dzieci.

O czym szepczą Spożywczaki, gdy gaśnie światło w lodówce? Czy wierzycie w sekretne życie Warzyw, Nabiałowców i innych Jadalnych? Bigiel?.. Co to takiego? Czy znacie takie osobliwe łódzkie słowa? A może chcielibyście poznać MROŻĄCE SOK W LISTKACH przygody pewnego Szpinaka??? Już w lipcu chcielibyśmy Was zabrać w ekscytującą literacką podróż!!!

„Spożywczy Bigiel – mrożące sok w listkach przygody Szpinaka Alberta” to autorski projekt zrealizowany w ramach programu Kultugranty 2.0 we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń.

Jest to słuchowisko lektorskie zrealizowane na podstawie książki „Szpinakowo” – humorystycznej powieści sensacyjno-romantycznej osadzonej w mieście Łodzi. Autorką książki jest Anna Wiśniewska-Grabarczyk, wielokrotnie nagradzana pisarka, krytyczka literatury dla dzieci oraz badaczka literatury, związana z Łodzią, a czytać będzie Hanna Matusiak, zawodowa aktorka teatralna, od lat mieszkająca i pracująca w Łodzi.

Każdemu odcinkowi (rozdziałowi książki) towarzyszyć będzie krótki film- warsztat słowa, w którym wyjaśnione zostaną pojawiające się w toku powieści tzw. „łodzianizmy” oraz inne, relatywnie trudne dla przewidzianego odbiorcy słowa.

Projekt skierowany będzie do dzieci w wieku od 6 do 10 lat oraz ich rodziców/opiekunów. Oprócz cotygodniowej emisji odcinków (sześć słuchowisk połączonych z warsztatami), poprowadzone także zostaną działania na specjalnie utworzonym fanpage’u projektu.

Emisje odcinków w każdy piątek:

24.07 – godz. 12.00 YouTube
godz. 17.00 Spotify
31.07 – godz. 12.00 YouTube
godz. 17.00 Spotify
07.08 – godz. 12.00 YouTube
godz. 17.00 Spotify
14.08 – godz. 12.00 YouTube
godz. 17.00 Spotify
21.08 – godz. 12.00 YouTube
godz. 17.00 Spotify
28.08 – godz. 12.00 YouTube
godz. 17.00 Spotify

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/SpozywczyBigiel/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dogville
Dogville w Teatrze Nowym
Teatr Piasku Tetiany Galitsyny: Mały Książę
Trouble in Tahiti / Głos Ludzki w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*