05112012_011W poniedziałek, 5 listopada w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano spotkanie z Wojciechem Bonowiczem, autorem książki Alfabet Tischnera. Imprezę zorganizowano we współpracy z Klubem Tygodnika Powszechnego.

Alfabet Tischnera to kolejna zachęta do spotkania z wciąż żywą i inspirującą myślą księdza i filozofa. Miłość i cierpienie, sumienie i wolność, krzyż i nadzieja, góry i górale, komunizm i demokracja – to tylko niektóre z haseł, jakie się w nim znalazły. Można je czytać jako komentarz do otaczającej nas rzeczywistości lub uniwersalne refleksje wybitnego kapłana. Alfabet… to jednak przede wszystkim książka, która pokazuje, jak iść przez życie i skłania do rozmowy o tym, co naprawdę ważne.

Wojciech Bonowicz (ur. 1967) – poeta, publicysta, dziennikarz. Ukończył polonistykę na UJ. Jako poeta debiutował tomem Wybór większości. Otrzymał nagrodę główną w konkursach poetyckich Nowego Nurtu oraz im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jego biografię księdza Tischnera nominowano do Nagrody Literackiej NIKE (2001). Opracował również Myśli wyszukane ks. Józefa Tischnera i Miłość nas rozumie, zbiór rozważań tego autora. Książka Pełne morze została nagrodzona w 2007 Nagrodą Literacką Gdynia w kategorii poezja. Współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym i TVP Kultura. Mieszka w Krakowie.

Zobacz także:

Spotkanie z Jerzym Jarniewiczem (foto)

Spotkanie z Piotrem Groblińskim (foto)

Spotkanie z Markiem Czuku (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wystawy online przygotowane przez WBP w Łodzi
ladne_halo_foto1
Ładne Halo z Red Dot Design Award
okgorna
Wyniki konkursów Centauro

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*