_DSC0051_2_1024x691W poniedziałek, 29 października 2012 r. w pełnię księżyca w Lustrzanej Sali Pałacu Poznańskiego miał miejsce wieczór autorski i inauguracja pierwszej powieści Waldemara Wolańskiego pt. Księżycowi ludzie.

Waldemar Wolański, znany bardziej środowisku artystycznym jako reżyser i scenarzysta przedstawień teatralnych, głównie dla teatrów lalkowych oraz jako dyrektor prężnie działającego Teatru Lalek „Arlekin” w Łodzi zaprezentował swoją piątą już z kolei książkę, ale pierwszą  beletrystyczną.

Dzieło, którego akcja rozgrywa się w sporej części w Łodzi, opowiada o robiącym karierę architekcie, któremu przydarzają się właśnie w pełnię niezwykłe przygody. Kilka łyżek miłości, kilka szklanek sensacji, szczypta erotyzmu i rozważania o genezie ludzkości zaczerpnięte z Dänikena czynią tę książkę wciągającym czytadłem, jak zapewniał autor. Ale właśnie o to mu chodziło, by czytelnik podczas lektury odpoczął, zrelaksował się, oderwał od trosk codzienności.

joomplu:44565

O tym wszystkim i źródłach inspiracji opowiadał zebranym widzom autor pytany przez Dariusza Pawłowskiego. Zadaniem tego swoistego wywiadu było ubarwienie spotkania. Dodatkowymi atrakcjami były występy tercetu jazzowego zaprzyjaźnionych z Wolańskim muzyków (fortepian – Tomasz Walczak, saksofon – Michał Kobojek, kontrabas – Bartosz Stępień)oraz pokaz iluzjonistyczny Szymona Maciaka. Oczywiście autor wpisywał do książek dedykacje, a widzowie uzbrojeni w egzemplarze odchodzili w przekonaniu, że jeszcze dziś rozpoczną przygodę z nowa powieścią.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7184
Najdłuższe pół wieku. Kalendarium Łodzi 1939-1989 (foto)
07032013_020
Spotkanie z Jackiem Dehnelem (foto)
Publiczne czytanie komiksów w EC-1 (foto)
1 Komentarz
  • henryk
    6 lutego 2013 at 16:16

    Wspaniała książka .wspaniały autor ,i wspaniała ceremonia .Brawo!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*