W czwartek, 12 marca o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi odbędzie się spotkanie z Waldemarem Bawołkiem o jego najnowszej książce „Pomarli” (Wydawnictwo Czarne). Prowadzenie: Tymoteusz Milas. Wstęp wolny.

Waldemar Bawołek w swojej onirycznej prozie przedstawia historie bliskich, którzy odeszli – wujka Mordawskiego, który z zamiłowaniem opowiadał anegdoty z pracy w milicji i ukradkiem popijał z piersiówki, babci dewotki, uprzykrzającej życie synowej, czy Mateusza, pogrążonego w smutku miłośnika muzyki klasycznej.

Bohater Bawołka, spacerując po wiejskich drogach, rozlicza się ze wspomnieniami, marzeniami i żalem. Rzeczywistość miesza się z senną fantazją, przeszłość z teraźniejszością, a realizm z fikcją. W tle polska wieś, w której każdy musi się zmierzyć ze swoimi lękami. Pomarli to opowieść o tych, których już nie ma, o niewykorzystanych możliwościach i próbie ucieczki od dotkliwej samotności, a może próbie pogodzenia się z nią.

Waldemar Bawołek – autor powieści „Raz dokoła” (Księgarnia Akademicka, Kraków 2005), „Humoreska”(Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Warszawa 2012, ​, „To co obok” (Wydawnictwo Forma, Szczecin 2014​) „Echo słońca” (Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2017​), Bimetal (Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 2019) oraz zbiorów opowiadań „Delectatio morosa” (Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1996), „La petite mort” (Wydawnictwo Nisza, Warszawa 2018), „Pomarli” (Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2020). Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
NET_Zaproszenie_LODZ
Andrzej Wajda. Podejrzany w Domu Literatury
mini_738
Katamaran Literacki przy Stoliku Poetyckim
chadanowicz
Andrej Chadanowicz i sztuka przykładu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*