Inna_duszaW środę, 7 października o godz. 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki rozpocznie się spotkanie z Łukaszem Orbitowskim i rozmowa o najnowszej książce „Inna dusza”. Prowadzenie: Natalia Lemann. Spotkanie zorganizowane we współpracy z Instytutem Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego.

Łukasz Orbitowski (ur. 1977) Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisarz, publicysta i scenarzysta. Debiutował w 1999 roku zbiorem opowiadań „Złe Wybrzeża”. Autor licznych opowiadań, kilkunastu książek (m.in. „Horror show”, „Tracę ciepło”, „Widma”, „Zapiski Nosorożca: moja podróż po drogach, bezdrożach i legendach Afryki”) a także scenariusza do filmu „Hardkor 44” w reżyserii  Tomka Bagińskiego. Za powieść, „Szczęśliwa ziemia”, był nominowany do Paszportu Polityki oraz Literackiej Nagrody Nike.  Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” 2012 ”. Aktualnie mieszka w Warszawie.

„Inna dusza” Miasto. Zniszczone, obdrapane i brudne kamienice. Zmęczeni ludzie w ubłoconych, wiecznie spóźnionych i zatłoczonych autobusach. Przygnębienie i pustka. I nagle w jednej głowie kiełkuje ta dziwna myśl, nieodparte pragnienie. Bez motywu, bez powodu, jak głód. Tak jakby ciało przejmowała inna dusza, która nakazuje to zrobić, i nie można od niej uciec. Pewnego dnia miasto zatrzyma się przerażone zbrodnią.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
literatura_023
Przygarnij książkę. Likwidacja antykwariatu
zeglarz
Kawiarnia Literacka: Jacek Perzyński
_tochman_20151214_1489754909
Spotkani z Hanną Krall w Teatrze Nowym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*