jastrunKolejne spotkanie z cyklu Czytam więc jestem odbędzie się już 02.12 (piątek) o godzinie 18.00. Naszym gościem będzie Tomasz Jastrun – poeta, prozaik, eseista, krytyk literacki, felietonista i reporter. Autor i współautor wielu książek, m.in. „Czułym okiem”, „Sny, które budzą”, „Męskie pół świata”. Współpracował m.in. z „Kulturą”, „Rzeczpospolitą”, „Newsweekiem”. Od lat związany z magazynem „Zwierciadło”. Laureat licznych nagród m.in. nagrody literackiej paryskiej „Kultury”.

Tym razem temat spotkania nie będzie może najłatwiejszy, ale coraz bardziej aktualny. Porozmawiamy bowiem o książce: „Osobisty przewodnik po depresji”.

W opisie pozycji możemy przeczytać: depresja, nazywana dżumą XXI wieku, z roku na rok zbiera coraz większe żniwo. Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia pokazują, że cierpi na nią aż 350 milionów ludzi na świecie. Tomasz Jastrun poeta, prozaik, dziennikarz od wielu lat zmaga się z depresją. Jego książka to swoisty poradnik, a także intymna, dramatyczna próba opisania walki z depresją i przybliżenia ludziom nią dotkniętym, a także ich bliskim, czym w istocie jest ta tajemnicza choroba. Autor krok po kroku śledzi i opisuje depresję, niczym bestię, która potrafi przybrać różne postacie. Niezwykle ważną częścią książki jest próba zrelacjonowania ostrej fazy choroby.

Opowieść o własnych przeżyciach i podzielenie się nimi z czytelnikami to przejaw niezwykłej odwagi. Tym bardziej zapraszamy na spotkanie, które może spowodować zmiany w postrzeganiu tej trudnej choroby.

Cykl Czytam więc jestem jest jedną ze stałych propozycji Poleskiego Ośrodka Sztuki. Niezmiennie od wielu lat zapraszamy zarówno znanych jak i debiutujących autorów ciekawych nowości literackich. Ideą spotkań jest zbliżenie twórcy z odbiorcą oraz sprowokowanie kulturalnego dialogu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
rekawek
Spotkanie z Kacprem Rękawkiem w Domu Literatury
malelisy
Spotkanie z Justyną Bargielską
Mikołajki Książkomaniaka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*