grzywaczewski29 października o godz. 18 w 6. dzielnicy rozpocznie się spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim. Poprowadzi je dr Marek Wasiński z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wstęp jest bezpłatny.

Tomasz Grzywaczewski – podróżnik, dziennikarz, doktorant Wydziału Prawa UŁ, który swoją pracę naukową łączy z pasją reporterską, realizując przy tym projekty podróżnicze.

W 2010 r. zainspirowany książką „”Długi marsz” współorganizował wraz z Bartoszem Malinowskim i Filipem Drożdżem „Long Walk Plus Expedition” – wyprawę śladami grupy więźniów, którzy w 1941 r. uciekli z syberyjskiego łagru i przez Mongolię, Tybet i Nepal, dotarli do Indii. W 2013 r. we współpracy z New York University zorganizował wyprawę filmowo-badawczą do Kraju Krasnojarskiego „Dead Road 1953-2013” w poszukiwaniu zaginionej kolei-widmo zwaną Martwą Drogą na północnej Syberii. Wyprawę tą opisał w książkach „Przez Dziki Wschód”, która otrzymała nagrodę Magellana w kategorii najlepszej książki podróżniczej 2012 r. oraz „Długi marsz do wolności”.

Współpracował z „Wprost”, „Dziennikiem Gazeta Prawna”’, „National Geographic Traveler”, „Reader’s Digest” oraz „Focus Historia”. Obecnie pisze dla magazynu „Podróże”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
naskrzydlach_14_plakat_wys
X Ogólnopolski Konkurs Poetyckie – Nowe Inspiracje
lodzjulianatuwima
Łódź Juliana Tuwima
myjestesmykrasnolutki
Bardzo Mała Literacka: My jesteśmy krasnoludki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*