Spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem w EMPIKu

Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru 2017 i niekwestionowany mistrz neomilicyjnych kryminałów, Ryszard Ćwirlej, wraca z kolejną częścią kultowej opowieści o poznańskich milicjantach. „Masz to jak w banku” (Wydawnictwo Muza) rozgrywa się na tle przełomowych wydarzeń z 1989 r. Autor zaprezentuje łódzkim czytelnikom dziewiąty tom popularnego cyklu już 27 czerwca w salonie Empik Manufaktura. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

W Poznaniu dochodzi do serii tajemniczych i brutalnych morderstw dokonanych na miejscowych handlarzach dewizami. Wszystko wskazuje na to, że ktoś chce przejąć walutowy rynek szefa poznańskich cinkciarzy – Grubego Rycha, usuwając przy tym wpływowych sprzedawców. Śledztwo w tej sprawie przejmuje komenda wojewódzka milicji. Wkrótce zaczyna się nią interesować także Służba Bezpieczeństwa.

W „Masz to jak w banku” nie brakuje charakterystycznego dla Ryszarda Ćwirleja czarnego humoru i ironii przynoszących skojarzenia z filmami Stanisława Barei. Autor nie ma sobie równych w pisaniu o kryminalnej Polsce Ludowej, o czym doskonale wiedzą fani cyklu „Milicjanci z Poznania”.

Ryszard Ćwirlej (ur. 1964) – autor powieści kryminalnych, dziennikarz telewizyjny i radiowy. Mieszka w Poznaniu. Twórca podgatunku kryminalnego określanego mianem „powieści neomilicyjnej”, w którym podejmuje ironiczną, intertekstualną grę ze schematami tzw. powieści milicyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *