Spotkanie z podróżnikiem Konradem Piskałą

sudan19 kwietnia o godz. 18 w Poleskim Ośrodku Sztuki rozpocznie się spotkanie z podróżnikiem Konradem Piskałą połączone z promocją książki „Sudan. Czas bezdechu”.

„Sudan. Czas bezdechu” to zapis podróży z północy na południe kraju, w którym jazda po asfaltowej drodze jest takim samym luksusem jak posiadanie własnego drzewa. Tysiące ludzi w Sudanie nieustannie dokądś wędruje: w poszukiwaniu pracy, z powodu wojen, przymusowych przesiedleń czy pragnienia powrotu do utraconych domów.

Konrad Piskała (ur. 1972) – z wykształcenia geolog, z zawodu fotograf i dziennikarz. Wielokrotnie bywał w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie. Od kilkunastu lat pracuje jako niezależny dziennikarz i zajmuje się tematyką społeczną. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. Publikował reportaże m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Marie Claire”, „Voyage”, „Podróżach”. W latach 2001-2003 stały współpracownik magazynu „Kulisy”, później reporter (przesyłał korespondencje z Białorusi, Kurdystanu, Rumunii, Rosji). Laureat kilku nagród dziennikarskich. Współautor książki w serii „Pod Lupą Newsweek Polska”: W imię ojca. Fenomen Tadeusza Rydzyka (2007).

 

/informacje ze strony Poleskiego Ośrodku Sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *