MILEWSKI_plakat21 października o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Czytam, więc jestem Poleskiego Ośrodka Sztuki. Będziemy ponownie gościć Piotra Milewskiego, który opowie nam bliżej o swojej podróży koleją Transsyberyjską. Oprócz rozmowy o książce Transsyberyjska. Drogą Żelazną przez Rosję i dalej zaprosimy Państwa do obejrzenia zdjęć z wyprawy. Wstęp wolny.

W opisie książki możemy przeczytać: Petersburg – Moskwa – Irkuck – Władywostok. Podróż najdłuższą linią kolejową świata, tam gdzie diabeł mówi dobranoc. Bezkresne buriackie stepy, biedne syberyjskie wioski, majestatyczne jezioro Bajkał. Piotr Milewski zabiera nas w fascynującą podróż, która okazuje się także podróżą w czasie. Skomplikowana historia budowy kolei łączy się tu z zaskakującym obrazem współczesnej Rosji – niegdyś potężnego imperium, tygla kulturowego. Podlane wódką i serdecznością rozmowy ze współpasażerami oraz prawdziwy kalejdoskop postaci: kombatanci na obchodach Dnia Zwycięstwa, dzikie dzieci nad Bajkałem, młoda Buriatka-szamanka czy kontuzjowany maratończyk dorabiający jako striptizer w klubie nocnym.

Piotr Milewski – pisarz, wędrowiec, fotograf- dziewięć lat spędził w Japonii.

Cykl Czytam więc jestem jest jedną ze stałych propozycji Poleskiego Ośrodka Sztuki. Niezmiennie od wielu lat zapraszamy zarówno znanych jak i debiutujących autorów ciekawych nowości literackich. Ideą spotkań jest zbliżenie twórcy z odbiorcą oraz sprowokowanie kulturalnego dialogu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
slamzarty
Slam! poetycki w Żarty Żartami
logomksiazkomaniak_zolte
Mały Książkomaniak – listopad 2013
1-baczewski_projekt
Spotkanie z M.K.E. Baczewskim w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*