Piotr_Grobliski_Inne_sprawy_dla_reporteraTradycyjnie w czwartek, 18 października o godz. 19 w Kawiarni Literackiej Śródmiejskiego Forum Kultury – Domu Literatury rozpocznie się spotkanie z Piotrem Groblińskim. Wstęp jest bezpłatny.

Znany łódzki animator kultury, a także poeta i krytyk opowie o swoim najnowszym tomie poezji Inne sprawy dla reportera. Będzie to pierwsza promocja tej pozycji w naszym mieście. Spotkanie poprowadzi Rafał Gawin.

Piotr Grobliński (ur. 1966) – poeta, krytyk literacki i felietonista. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel w I SLO w Łodzi. Redaktor naczelny serwisu kulturalnego Reymont.pl, felietonista miesięcznika Kalejdoskop.

Od trzech lat kieruje Ośrodkiem Literacko-Wydawniczym Łódzkiego Domu Kultury i działającym w jego strukturach Wydawnictwem Kwadratura. Pomysłodawca akcji społeczno-kulturalnej Poetyckie gry uliczne. Prowadzi niedzielne spotkania ze sztuką w Galerii Nowa Gdynia. Opublikował cztery książki poetyckie: Błękitne lustro aksjologii (1990), Filozoficzne aspekt tramwaju (1995), Zgodnie z regułą splotów (1997) i Festiwale otwartych balkonów (2005).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Krakowski Salon Poezji teraz w Teatrze Muzycznym
logo_zloty_2010
Festiwal „Złoty Środek Poezji” 2010
ksiazki
Łódź literacka – czerwiec 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*