Spotkanie z Piotrem Groblińskim (foto)

18102012_064W czwartek, 18 października o godz. 19 w Kawiarni Literackiej Śródmiejskiego Forum Kultury – Domu Literatury rozpoczęło się spotkanie z Piotrem Groblińskim.

Znany łódzki animator kultury, a także poeta i krytyk opowiadał o swoim najnowszym tomie poezji Inne sprawy dla reportera, wydanym po siedmiu latach milczenia. To bardzo łódzka książka składająca się z zaledwie dwudziestu sześciu wierszy. Teksty Groblińskiego są zrozumiałe, myśli w nich przekazywane zazwyczaj są klarowne. Ważnym elementem książki jest rozważanie na temat dojrzewania, zmian zachodzących w świecie, problemów z tradycyjnymi wartościami. Ni brak także kontekstów religijnych.

Piotr Grobliński (ur. 1966) – poeta, krytyk literacki i felietonista. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel w I SLO w Łodzi. Redaktor naczelny serwisu kulturalnego Reymont.pl, felietonista miesięcznika Kalejdoskop.

Od trzech lat kieruje Ośrodkiem Literacko-Wydawniczym Łódzkiego Domu Kultury i działającym w jego strukturach Wydawnictwem Kwadratura. Pomysłodawca akcji społeczno-kulturalnej Poetyckie gry uliczne. Prowadzi niedzielne spotkania ze sztuką w Galerii Nowa Gdynia. Opublikował cztery książki poetyckie: Błękitne lustro aksjologii (1990), Filozoficzne aspekt tramwaju (1995), Zgodnie z regułą splotów (1997) i Festiwale otwartych balkonów (2005).

Kolejna odsłona Kawiarni Literackiej 25 października. O godz. 19 rozpocznie się spotkanie z Jerzym Jarniewiczem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *